تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
plusresetminus
حزب الله: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادعایی تکراری، ایران را مسئول حمله به آرامکو معرفی کرد و مدعی شد واشنگتن علیرغم تحریم‌ها، همچنان از ایده گفتگو با ایران استقبال می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۱۳۸۷۸
هوک: حمله آرامکو اقدام جنگی ایران بود/ از مذاکره استقبال می‌کنیم!

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در اظهاراتی که در حاشیه نشست دوحه داشت؛ مدعی شد حتی با وجود تحریم‌ها علیه ایران، آمریکا همچنان از ایده گفتگو با این کشور استقبال می‌کند.
وی در ادامه ادعاهای خود افزود: ایران همچنان تهدیدی علیه صلح و ثبات جهانی است. اینکه ایران پشت حمله ماه سپتامبر به تسهیلات نفتی عربستان سعودی است موضوعی شناخته‌ شده است و دولت سعودی شواهدی از مشارکت ایران در این مسئله را به شورای امنیت ارائه خواهد داد.
هوک همچنین مدعی شد که رویکرد مثبتی میان اعراب شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر التیام تفرقه موجود با قطر وجود دارد و آمریکا به آشتی عربستان، امارات و بحرین با قطر امیدوار است.
آمریکا مدعی است تقابل با ایران در صورت اتحاد ۶ عضو این شورا که علاوه بر کشورهای یاد شده شامل کویت و عمان نیز می‌شود، راحت‌تر خواهد بود.
هوک در بخشی از اظهاراتش که از سوی سی‌ان‌بی‌سی نقل شد، مدعی شد: به دلیل توافق هسته‌ای ایران، خطر درگیری منطقه‌ای افزایش یافته و آنچه که ایران در ماه سپتامبر انجام داد یک اقدام جنگی بود.
وی حتی در پاسخ به این سوال که آمریکا در مواجهه با اقدام نسبت داده شده به ایران، منفعل بوده است نیز مدعی نقش سازمان ملل و توسل به دیپلماسی (!) شد.
هوک در این باره افزود: ما این کار را انجام دادیم اما در نتیجه آن، ایران به لحاظ دیپلماتیک منزوی‌تر شده است. هنوز هم به نقش شورای امنیت سازمان ملل واقفیم و حال که عربستان سعودی تحقیقات خود را تکمیل کرده است امیدواریم در شورای امنیت مؤثر باشد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین