نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
نوع مطلب :  
پیامدهای کودک همسری
۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
ازدواج دختران در سنین پایین می‌تواند مشکلاتی مثل «مرگ در هنگام زایمان»، «خشونت فیزیکی و جنسی»، «انزوا و افسردگی»، «سرطان دهانه‌ رحم و خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی» و «مرگ نوزادان» را افزایش دهد. به همین دلیل باید برنامه‌های آموزشی برای افزایش آگاهی ...
همین؟!
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹
قرار بود بزرگترین اجماع جهانی بعد از جنگ جهانی دوم باشد و آمریکا با تمام آبرویش و با پروپاگاندای رسانه‌ای گسترده به میدان آمده بود تا یک گام بلند به سوی پروژه انزوا و براندازی نظام ایران بردارد، کوه ترامپ اما موش زایید و آن انزوایی که برای ایران در نظر ...
با این «یک میلیون عیدی»، چه کسی بخورد، چه کسی نگاه کند؟
مرد راست می‌گفت، با عیدی یک میلیونی چه می‌شود کرد؟ کدام چاله زندگی در آخرین روزهای سال 97 خورشیدی پر می‌شود؟ با این یک میلیون، از کدام آجیل فروشی می‌شود آجیل خرید؟ از کدام فروشگاه، می‌شود لباس خرید؟ از کدام قصابی می‌شود گوشت خرید؟
صفرهای کوچک زنگ زده
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
حذف صفر از پول هیچ تاثیری بر متغیرهای اقتصادی نظیر تورم، بیکاری، رشد یا رکود اقتصادی، تولید، ارزش پول و قدرت خرید ندارد زیرا این متغیرها تحت تاثیر سیاست های اقتصادی پولی، مالی و درآمدی دولت قرار داشته و متاثر از تعداد صفرهای پول نیستند.
سحر و جادویی که اعتقادات را نشانه می‌گیرد
حزب الله: سحر و جادو ریشه در عقل و فطرت پاک آدمی ندارند، جادوهایی که زندگی افراد را سحر می‌کنند و آن را در زنجیر خرافه حصار می‌کنند.
فوتبال ایران با کی‌روش پیشرفت نکرد، با زیدان هم پیشرفت نخواهد کرد
قطری‌ها هنوز پنجاهمین سالگرد استقلالشان را جشن نگرفته اند اما مقتدرانه‌ترین قهرمانی تاریخ جام ملت‌ها را از آن خود کرده اند. کجای‌راه را اشتباه رفتیم که در هفتادودومین سال فعالیت فدراسیون فوتبالمان، هنوز یک مجموعه ورزشی مجهز نداریم؟
از پز مالیاتی تا ترس از دستگاه پوز
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
حزب الله: گرچه قانون الزام‌آور نصب دستگاه پز در مراکز درمانی هنوز تصویب نشده است، اما رفاه حال بیماران به خصوص باتوجه به ضعف جسمانی احتمالی آنها، ایجاب می‌کند که تمامی پزشکان اقدام به نصب آن فارغ از الزام قانونی بکنند.
جام ناکامی مربیان بزرگ
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
بعد از کنار رفتن لیپی و کی‌روش به دنبال ناکامی در جام ملت‌های آسیا، نوبت به پایان کار یک مربی بزرگ دیگر هم رسید و او کسی نیست جز زاکرونی که تیمش برابر قطر تحقیر شد.
جلیقه زردها؛ الگوپذیری خاورمیانه و دیپلماسی جنبشی
کشورهای خاورمیانه به دلیل انفعال فرهنگی، علیرغم ثروت فرهنگی، همواره بستری مناسب برای صادرات فرهنگی غرب بوده و هستند.
چرا آدم‌ها احتکار می‌کنند؟
۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
احتکار رفتاری غیر اخلاقی است که می‌توان در عالم ادبیات و دو یادداشت از نوشته‌های ایوان کلیما نویسنده اهل جمهوری چک، تشابهاتی درباره آن بین مردم ایران و چک مشاهده کرد.
جواد خیابانی و فیلم هندی هایش
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
آیا جواد خیابانی هر حرفی که زده و برایش گریسته است حرف درستی بوده که در جایگاه درستی زده شده است؟ او خطاب به کی‌روش می‌گوید: «شما رئیس این مردم نیستی» اما لازم نمی‌بیند به خودش تذکر بدهد که «نماینده مردم نیست».
آن مرد رفت
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
«لطف خدا، عزیزم! بدجوری ما اصلا حواسمون نیست که شامل حال ماست.»
با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن
امروز بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها از کاهش ازدواج و افزایش طلاق صحبت می کنند و بعضا مردم و جوانان را به مادی گرایی و نداشتن توکل به خدا متهم می کنند. اما چقدر این نگرش صحیح است؟
تومان همتای دلار می‌شود!
۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
حزب الله: برای چهارمین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بحث رفرم پولی مطرح شده که این بار گویا جدی‌تر از دفعات قبل بوده و بر اساس آن قرار است چهار صفر از پول ملی حذف شود. در این صورت ریال به تومان تبدیل می‌شود و هر ۱۰۰ ریال جدید برابر یک تومان خواهد ...
صفری که حذفش به قبولی در اقتصاد کمکی نمی‌کند
حزب الله: طرح حذف چهار صفر از پول ملی در شرایطی مطرح می‌شود که به گفته یک اقتصاددان، در شرایط فعلی که ثبات اقتصادی نداریم، حذف صفر از پول ملی نه تنها کمکی به حل مسائل اقتصادی نمی‌کند بلکه می‌تواند حتی نوعی نااطمینانی را هم به اقتصاد منتقل کند.
رازهای مرگ جهان‌پهلوان تختی
۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
با گذشت نیم قرن از درگذشت تختی هنوز هم رازهای زیادی درباره درگذشت او وجود دارد.
با این قیمت ها، مردم خوشحال نیستند
یک کارگر در سازمانی که کار می‌کنم، دچار سانحه شد و به دستور دکتر، دوماه باید استراحت کند. از هزینه‌های دواودرمان که بگذرم، با یکی از همکاران تصمیم گرفتیم کمی خرت‌وپرت و مایحتاج ضروری خانواده‌اش را بخریم...
چرا کابینه نتانیاهو فرو پاشید؟
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
رسانه‌‌های صهیونیستی روز گذشته از تصمیم نتانیاهو برای «انحلال کنست» و برگزاری انتخابات «پارلمانی زودهنگام» در اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند.
سوءتفاهمی به نام پیشکسوت
۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳
کاش با آزمون و خطاهایی از جنس دادن تیم به پیشکسوتان، کاری نکنیم که حیات حرفه‌ای و اقتصادی دو باشگاه یک بار دیگر به خطر بیفتد. هر کاری، کاردان و متخصص خاص خودش را می‌خواهد
چرا نمی‌توانیم "نه" بگوییم!
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
هرگاه می‌خواهید به فردی "نه" بگویید و این کار را نمی‌کنید در واقع به نیازهای دیگران بیش از خود اهمیت می‌دهید، در واقع مرزهای خود با شخص مقابل را مشخص نکرده‌اید.