رقابت ۱۸۸ فیلمساز از پنجم آذر در جشنواره فیلم مقاومت
فیلم‌های کوتاه مسابقه سینمای ملی از دوشنبه پنجم آذر ماه همزمان با آغاز پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ۱۸۸ فیلمساز شامل ۱۶۴ فیلمساز داخلی و ۲۴ فیلمساز خارجی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : 183521
رقابت ۱۸۸ فیلمساز از پنجم آذر در جشنواره فیلم مقاومت
 188 فیلمساز از سینماگران داخلی و خارجی در مسیر جشنواره مقاومت از پنج قاره و از 23 کشور هفته آیندهدر تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 
 57 نفر از چهره‌های مطرح و شناخته شده سینِمای ایران و جهان کار داوری در بخش‌های مختلف جشنواره را بر عهده دارند.

 
در بخش بین‌الملل این دوره جشنواره در مجموع 906 فیلم از 94 کشور متقاضی حضور بودند که 24 فیلم از 23 کشور به بخش مسابقه راه پیدا کردند. 24 فیلم شامل: 9 فیلم سینمایی و 15 فیلم مستند از 23 کشور به مرحله مسابقه جشنواره راه پیدا کرده اند. به این ترتیب: سوریه 4 فیلم، روسیه 3 فیلم ، عراق 1 فیلم، بحرین یک فیلم، عربستان 1 فیلم، لبنان 3 فیلم ، فرانسه 2 فیلم، اسپانیا 1 فیلم ، هند 2 فیلم ، آمریکا 3 فیلم، اوروگوئه 1 فیلم ، کانادا 1 فیلم، ترکیه و بوسنی 1 فیلم و انگلیس و چین 1 فیلم.

 
همچنین؛ 164 فیلم از سینماگران داخلی در بخش‌های «سینمایی»، «کوتاه»، «مستند»، «جلوه گاه نور» و «روایت نو» به رقابت می‌پردازند.

 
    سرهنگی، شاه حسینی، عسگرپور، مردادپور و نبوی داوران فیلم کوتاه

 
هیاتی متشکل از: مرتضی سرهنگی، انسیه شاه حسینی، محمدمهدی عسگرپور، احمد مرادپور و اکبر نبوی مسئولیت داوری و ارزشیابی فیلم‌های کوتاه بخش مسابقه ملی این رویداد سینمایی را بر عهده دارند.

 
بر پایه این خبر، این هیات قرار است برترین فیلم‌های کوتاه مسابقه ملی جشنواره را معرفی نمایند. در این بخش 35 عنوان فیلم کوتاه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع :تسنیم