تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
plusresetminus
حزب الله:مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز با اشاره به افت شدید منابع آبی زیرزمینی در استان، گفت: متاسفانه عمق چاه‌ها به ۳۰۰ متر رسیده است.
۰
کد مطلب : ۲۳۱۷۶۷
افت شدید منابع آبی زیرزمینی در البرز/ عمق چاه‌ها به ۳۰۰ متر رسید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ذوالفقار مهدی زاده پیش از ظهر شنبه در مراسم بهره برداری از دومین تصفیه خانه فاضلاب محلی کرج، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود سرانه آبی در سال ۱۴۰۰ به هزار و ۳۰۰ مترمکعب برسد.
وی با اشاره به استفاده ۹۰ درصدی از منابع آبی زیرزمینی در کشور و عدم توجه به مسئله آب در سند آمایش سرزمینی، گفت: ظرفیت آبی استان البرز دو میلیارد مترمکعب است که شامل یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب‌های سطحی و ۷۵۰ میلیون مترمکعب منابع آبی زیرزمینی است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز با اشاره به افت شدید منابع آبی زیرزمینی در استان، گفت: متأسفانه عمق چاه‌های استان از ۱۷۰ متر به بیش از ۲۵۰ متر رسیده و آبدهی چاه‌ها نیز از ۲۷ به کمتر از ۱۷ لیتر بر ثانیه رسیده است.
مهدی زاده با اشاره به اینکه عمق چاه اب در فردیس به ۳۰۰ متر نیز رسیده است، گفت: تراکم بالای جمعیتی استان البرز موجب افزایش مشکلات آبی شده است.
وی همچنین به این نکته مهم اشاره کرد که در دو سال پیش رو باید ۳۵ میلیون مترمکعب معادل هزار لیتر بر ثانیه آب به ظرفیت استان اضافه شود تا بتوانیم منابع آبی موجود را در آینده کنترل کنیم.
مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز بخش دیگری به اهمیت باز چرخانی آب اشاره کرد و گفت: پوشش فاضلاب در استان البرز ۳۳ درصد است، میانگین کشوری در این خصوص ۵۰ درصد است و استان البرز با عقب ماندگی ۱۷ درصدی مواجه است.
مهدی زاده با اشاره به اینکه ۷۵ هزار مترمکعب ظرفیت پساب در استان البرز وجود دارد، گفت: در سال آتی با ورود مدول تصفیه خانه دوم کرج حدود ۶۰ هزارمترمکعب به این ظرفیت اضافه می‌شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین