تاریخ انتشاريکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
plusresetminus
حزب الله: وزیر راه و شهرسازی گفت:ساخت واحد‌های مسکن ملی آغاز شده و تا پایان تیرماه اولین واحد‌ها به بهره برداری می‌رسد.
۰
کد مطلب : ۲۲۹۴۴۷
بهره‌برداری از اولین واحد‌های مسکن ملی تا پایان تیر/الزام استفاده از ماسک در بخش حمل و نقل
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور کل فرآیند‌های ثبت نام مسکن ملی از تشکیل پرونده تا افتتاح حساب و عضویت در پروژه‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود تصریح کرد: نیازی به حضور فیزیکی مردم نیست و تا روز گذشته حدود ۱۲ هزار نفر در بانک افتتاح حساب کرده اند.

او گفت: این فرآیند مسیر طییعی خود را طی می‌کند و تسهیلاتی که به سازندگان پرداخت می‌شود حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی است.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: مصوبه شورای پول و اعتبار آورده هر سازنده را ۲۰ درصد و میزان تسهیلات پرداختی را ۸۰ درصد در نظر گرفته است.

اسلامی با بیان اینکه سازنده پس از دریافت تسهیلات و اتمام ساخت، واحد مسکونی را به خریدار منتقل می‌کند گفت: خریدار می‌تواند این تسهیلات را به صورت فردی و یا زوج دریافت کند و پس از آن بازپرداخت را انجام دهد.

او اظهار کرد: میزان تسهیلات برای زوجین ۱۶۰ میلیون تومان برای تهران و در شهرستان‌ها ۱۲۰ میلیون تومان است که با یک تنفس چند ماهه پس از دریافت، بازپرداخت آن را آغاز می‌کنند.

اسلامی درباره آخرین وضعیت مسکن ملی هم گفت: ساخت و اجرای این واحد‌ها آغاز شده و تا پایان تیرماه اولین واحد‌ها به بهره برداری می‌رسد.

او تاکید کرد: هنوز مصوبه پرداخت تسهیلات به مستاجران اعلام نشده است.

اسلامی با اشاره به اینکه تمامی ۳۷ پروتکل بهداشتی به ایرلاین‌ها ابلاغ شده است افزود: فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما و قطار‌ها باید رعایت شود و تمامی بخش‌های حمل ونقلی موظف به رعایت آن‌ها هستند.

او بیان کرد: طبق مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا در تمامی مراکز‌ عمومی ۴ لایه نظارت پیش بینی شده و تمامی افراد در این مراکز ملزم به زدن ماسک هستند و اگر کسی در اتوبوس، هواپیما و یا قطار از زدن ماسک خودداری کرد متصدی هواپیما و یا سایر بخش‌های حمل ونقلی می‌تواند این فرد را پیاده کند.

او توضیح داد: در این جریان تنها سلامت فرد در نظر گرفته نمی‌شود بلکه بحث سلامت تمامی افراد جامعه مطرح است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین