تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
plusresetminus
حزب الله:معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از همراهی مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: احتمال اوج‌گیری کرونا و آنفلوآنزا در ایران در پاییز وجود دارد.
۰
کد مطلب : ۲۲۶۹۹۰
هشدار دوباره معاون وزیر بهداشت درباره شیوع همزمان کرونا و آنفلوآنزا در پاییز/‌ مردم ‌فاصله‌گذاری‌ را جدی بگیرند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علیرضا رئیسی  اظهار داشت: ارتقای سطح آگاهی مردم، رعایت اصول بهداشتی و عمل به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از مهم‌ترین عواملی هستند که در مقابله با بیماری‌های واگیردار به‌ویژه کرونا بسیار مهم و اثرگذار هستند.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت» گفت: انتخاب یکی از اعضای هر خانوار و آموزش او به‌عنوان سفیر سلامت نه‌تنها در فرد و خانواده بلکه در کل جامعه اثرگذار است و می‌تواند منجر به مصون‌سازی جامعه و پیشگیری از همه‌گیری بیماری‌های واگیردار همچون کرونا شود.
بیشتر بخوانید
کرونا| افزایش موارد ابتلا در لبنان و اردن
سعیدی: کمتر از 5درصد تست کرونای تیم‌ها مثبت بود/ امکان برگزاری لیگ وجود دارد
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: خوشبختانه مردم نسبت به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی همراهی قابل‌توجهی را از خود نشان داده‌اند که قطعاً این نوع رفتار اجتماعی در مهار هر نوع بیماری مثمر ثمر است.
رئیسی با هشدار نسبت به اینکه "در فصل پاییز امسال علاوه بر کرونا با شیوع آنفلو‌آنزا نیز مواجه هستیم" گفت: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت و اقدامات و اجرای طرح‌های این‌چنین می‌تواند در کنترل و کاهش شیوع آنفلو‌آنزا و کرونا بسیار مؤثر باشد و نقش تعیین‌کننده‌ای در جهت کاهش انتقال و قطع زنجیره این بیماری‌ها داشته باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین