تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
plusresetminus
حزب الله:اولین آمار فروش سینمای آنلاین یک ماه پس از شروع این طرح اعلام شد.
۰
کد مطلب : ۲۲۶۵۸۵
یک میلیون و ۲۵۰ هزار تماشاگر با نیم میلیون بلیط در سینما آنلاین فیلم تماشا کردند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، طرح سینمای آنلاین از 24 فروردین ماه 1399 برای حمایت از سینمای ایران در بحران متأثر از شیوع بیماری کرونا و با نمایش فیلم "خروج" آغاز به کار کرد که در ادامه این مسیر چهار فیلم "طلا،" "زیرنظر"، "مهمان‌خانه ماه‌نو" و "تیغ و ترمه" نیز به آن پیوستند. با گذشت بیش از یک ماه از شروع این طرح و در ادامه روند اطلاع رسانی از تعداد بلیط‌های فروش رفته، در حدود نیم میلیون بلیط در مجموع دو پلتفرم فیلیمو و نماوا تا کنون خریداری شده است. این آمار که به صورت مستقیم به ازای هر خرید ثبت و به صورت تجمیعی از دو پلتفرم میزبان این طرح یعنی نماوا و فیلیمو اعلام می‌شود، خبر از گردش مالی حدود 7.5 میلیارد تومانی برای سینمای ایران می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی فیلیمو و نماوا، در طرح اکران آنلاین که بلیط آن 15 هزارتومان قیمت‌گذاری شده و هر بلیط تا هشت ساعت پس از خرید اعتبار تماشا دارد، متناسب با متغیرهای بازدید در شبکه نمایش خانگی، برای هر بلیط حداقل 2.5 تماشاگر در نظر گرفته می‌شود. به همین ترتیب می‌توان بیش از یک میلیون و 250 هزار تماشاگر را در مدت یک ماه از شروع طرح اکران آنلاین  برای این پنج فیلم برآورد کرد. همچنین به دلیل تعلق گرفتن بدون واسطه 70 درصد از درآمد فروش به صاحب اثر، در مجموع بیش از 50 فیلم متقاضی اکران آنلاین‌اند و تصمیم بر این است که این طرح با اکران هفتگی حداقل دو فیلم ادامه پیدا کند.
 
این میزان استقبال تماشاگران در مجموع دو پلتفرم نماوا و فیلیمو در حالی رقم خورده که طرح سینمای آنلاین جز در هفته سوم اکران فیلم خروج و آن هم به‌صورت کاملاً محدود، هیچ‌گونه تبلیغ تلویزیونی نداشته و فیلم‌هایی که در صورت اکران سینمایی می‌توانستند امکان تبلیغ تلویزیونی داشته باشند نیز متأسفانه حالا طی طرح اکران آنلاین از آن محروم شده‌اند.
البته هرچند شواهد از موفقیت در شروع طرح اکران آنلاین  حکایت دارد اما قضاوت قطعی را باید به آینده موکول کرد. چرا که اگر همراهی، هماهنگی، همدلی و رفتار حرفه‌ای خوب فعلی بین مدیران سینمایی، صاحبان آثار، توزیع‌کنندگان و بینندگان حفظ شود قطعاً این امر تأثیر بسزایی بر اقتصاد سینما و افزایش اشتغال در این حوزه خواهد داشت. همچنین لازم به ذکر است در راستای شفافیت هرچه بیشتر طرح سینمای آنلاین، آمار تجمیعی فروش در آینده نیز اعلام خواهد شد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین