تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
plusresetminus
حزب الله:دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی گفت: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نمی‌باشد.
۰
کد مطلب : ۲۲۲۵۶۲
امیرعبداللهیان: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدارِ "لوان جاگاریان" سفیر روسیه در ایران در سخنانی با توجه به اهمیت همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه، گفت: روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همه‌جانبه روابط و همکاری‌ها با روسیه استوار است.
وی روابط موجود تهران و مسکو را راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی حائز اهمیت دانست. 

180 کانون استادی در نامه‌ای به سازمان ملل خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شدند
"چالش کرونا" در گفتگو با سلیمی‌نمین: منتقدان و حامیان دولت به‌دنبال منافع حزبی نباشند/ لزوم همراه‌سازی فضای بین‌الملل علیه تحریم‌ها
دستیار ویژه رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کروناویروس در کشور خودش نمی‌باشد، واقعیت جهان موجود حرکت سریع به‌سوی چندجانبه‌گرایی است.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است، تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک‌های بهداشتی به ایران می‌شود ولی چین, روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.
همچنین در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور، اظهار داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه‌ها به‌خوبی پیش می‌رود.
وی در ادامه گفت: کمک‌های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه‌مدت به ایران منتقل خواهد شد.
در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین