تاریخ انتشارسه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
plusresetminus
حزب الله:وزیر صمت از صادرات ۳۲ میلیارد دلاری ایران در ۹ ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۱۷۷۲۹
وزیر صنعت:‌‌ صادرات ایران ‌به ‌۳۲ میلیارد دلار رسید / پرهیز از خام‌فروشی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، رضا رحمانی در مراسم افتتاح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر کمیاب خاکی و سایر عناصر استراتژیک که ظهر امروز در مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران واقع در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز استانی مهم در کشور است و با تلاش‌های صورت گرفته شاهد یک آرامش و روحیه خوب در استان هستیم.

وی افزود: ارزش تولیدات معادن و صنایع معدنی کشور امسال 22 میلیارد دلار است که از این عدد 10 میلیارد دلار میزان صادرات معدن است.
وزیر صمت با بیان اینکه پیش بینی ما این است که در 9 ماه ابتدای سال‌جاری حدود 32 میلیارد دلار میزان صادرات غیر نفتی است که تاکنون علی رغم همه موارد کاهش نداشته است،بیان کرد: اهمیت و ظرفیت معدن بر هیچ کس پوشیده نیست.
رحمانی با بیان اینکه فعال سازی معادن کوچک در مناطق محروم از سوی وزارت صمت در حال انجام است،گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید در این زمینه ورود کنند و در زمینه اکتشاف باید شرکت‌های دانش بنیان حضور فعالی داشته باشند.
وزیر صمت با بیان اینکه درآمدزایی  از معادن باید جایگزین فروش نفت شوند،ادامه داد: نوسازی معادن جزو برنامه‌های وزارت صمت است و تکمیل زنجیزه فلزات اساسی نیز در دستور کار قرار گرفته است،  صادرات معدنی کاهش داشته و به جای خام فروشی محصول مواد معدنی فرآوری شده با ارزش افزوده بالاتری صادر می‌کنیم.
وی بابیان اینکه طی سال‌های گذشته 23 میلیون تن سنگ آهن صادر می‌کردیم که این موضوع روند کاهشی به خود گرفته است،گفت: در سال گذشته صادرات محصول سنگ آهن به 8 میلیون تن رسیده و تولید سنگ آهن نیز روند افزایشی داشته ‌و این موضوع حاصل پرهیز از خام فروشی است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین