تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
plusresetminus
حزب الله:مدیر کل هواشناسی استان قم گفت: انتشار اخبار در خصوص بارش‌های سهمگین قرن در ایران صحت ندارد.
۰
کد مطلب : ۲۱۶۴۹۶
بارش‌های سهمگین قرن در ایران صحت ندارد

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهران حیدری نبی با اشاره به انتشار اخباری در خصوص بارش‌های غیر عادی در سطح کشور عنوان کرد: انتشار اخبار در خصوص بارش‌های سهمگین قرن در مناطق صحت ندارد و بارش‌های غیر عادی در کشور و قم نداریم.
مدیر کل هواشناسی استان قم افزود: تا دو هفته آینده بارش‌های نرمالی در کشور می آید، ضمن اینکه بارش‌های مناطق جنوبی کشور نیز قابل تشخیص بود و اطلاعیه‌ها و هشدارها توسط سازمان هواشناسی کشور به موقع ابلاغ و صادر شد.
وی تصریح کرد: این ابلاغیه‎ها نیز از طریق مدیریت بحران به اطلاع مسئولان و مردم رسیده بود و آن چه در نقشه های هواشناسی می بینیم بارندگی های غیر عادی وجود ندارد.
حیدری نبی بیان کرد: پیش بینی ما برای ایام آتی، بارش های کاملا نرمال و بلند مدت است و این شایعات عمدتا در فضای مجازی حقیقت ندارد و قابل استناد نیست، اگر چه برای اولین بار نیست که منتشر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مردم حتما به اطلاعات هواشناسی توجه داشته باشند به ویژه اینکه تا 15 روز آینده، بارش های خوبی را در سطح استان و کشور خواهیم داشت.
مدیر کل هواشناسی استان قم گفت: این بارش‌ها کاملا نرمال و منطبق با شرایط اقلیمی کشور است و در آن شرایط خاصی و غیر عادی دیده نمی‌شود و شهروندان به شایعات توجهی نکنند و از مبادی رسمی اطلاعات و اخبار را پیگیر باشند.
وی عنوان کرد: براساس پیش بینی فصلی در هواشناسی کشور، وضعیت بارندگی در قم و سطح کشور عادی است، اگر چه در بهمن کمتر از سطح نرمال است و ممکن است تغییرات ماهانه و هفتگی داشته باشیم، اما به طور کلی در وضعیت بلند مدت و نرمال قرار داریم و به هیچ وجه شرایط ناهنجار دیده نمی‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین