تاریخ انتشارشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
plusresetminus
حزب الله:تیم‌های ملی والیبال ایران و کره جنوبی در نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به مصاف یکدیگر رفتند.
۰
کد مطلب : ۲۱۶۳۱۴
والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ / تیم ملی والیبال ایران ۲ - کره جنوبی ۲
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، تیم‌های ملی والیبال ایران و کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک که به میزبانی جیانگمین در حال برگزاری است از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به مصاف یک دیگر رفتند.  
شاگردان کولاکوویچ در حالی به این بازی رسیدند که در هر ۳ دیدار دور مقدماتی توانسته بودند برابر تیم‌های چین تایپه، قزاقستان و چین میزبان برنده باشند و به عنوان صدرنشین راهی این مرحله شوند. چشم بادامی ها، اما وضعیت متفاوتی با تیم ملی کشورمان داشتند و با ۲ برد و یک شکست در دور گروهی به ترتیب برابر هند، قطر و استرالیا به عنوان تیم دوم به نیمه نهایی رسیدند.  
تیم ملی والیبال کره جنوبی عنوان‌های زیادی را یدک می‌کشد و پیش از این هم ۸ مرتبه در المپیک حضور داشته است، اما آن‌ها مدت‌ها است که توانایی گذشته شان را ندارند و نتوانسته اند برابر تیم ملی والیبال کشورمان برنده باشند.  
بلندقامتان ایرانی تا پیش از این دیدار در مجموع ۳۱ مرتبه با کره جنوبی بازی کرده بودند که حاصل آن ۲۰ شکست و یازده برد بوده است، البته آخرین مصاف ۲ تیم در نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا هم با نتیجه ۳ -۱ به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسیده بود.  
ست نخست / ایران ۲۲ - کره جنوبی ۲۵ 
میلاد عبادی پور نخستین سرویس این بازی را به زمین کره زد، چشم بادامی‌ها توپ را دریافت کردند و در ادامه توپ چند مرتبه در زمین ۲ تیم در گردش بود و در نهایت امتیاز آن توسط کیومینگ به کره جنوبی رسید تا آن‌ها نخستین امتیاز این بازی را کسب کنند. پس از آن کره‌ای هادر ادامه سرویسی را زدند که به خوبی توسط دریافت کننده‌های ایرانی برگشت داده شد، اما در ادامه کر‌های ها آن را تبدیل به امتیاز کردند تا از تیم کشورمان پیش بیافتند، پس ازآن سرویس چشم بادامی‌ها به بیرون رفت تا تیم ملی کشورمان امتیاز بگیرد و بازی در امتیاز ۲ برابر شود.
هر ۲ تیم در ادامه بازی پایاپایی را به نمایش گذاشته بودند، بیشترین اشتباه کره ای‌ها که، اما به ۳ امتیاز برای تیم ملی کشورمان تبدیل شد در سرویس‌های اشتباه این تیم بود، آن ها، اما در حمله خوب بودند و امتیاز‌های ارزشمندی می‌گرفتند. بازی در ادامه کار بازهم برابر و نزدیک دنبال می‌شد. تیم ملی کشورمان، اما سرانجام در امتایز ششم از حریف پیشی گرفت.
اشتباه کره ای‌ها بار دیگر به سود تیم ملی کشورمان بود و امتیاز آن به سرو قامتان رسید، اما در ادامه کره بهتر بود و بازهم امتیاز گرفتند. سرانجام بازی دوباره به تساوی کشیده شد و در نهایت این تیم ملی والیبال کره جنوبی زودتر به امتیاز هشتم رسید تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند.
پس از وقت استراحت فنی نخستین امتیاز برای تیم ملی کره جنوبی بود، شاگردان کولاکوویچ در این لحظات تمرکز کافی را نداشتند و کره ای‌ها بهتر از آن‌ها بودند، در ادامه کار هم امتیاز دهم برای کره جنوبی به دست آمد و پس از آن هم به سختی تیم ملی کشورمان توانست چند امتیاز بگیرد، کره‌ای ها، اما در ادامه هم بهتر ظاهر شدند و با کسب چند امتیاز توانستند با تیم ملی کشورمان فاصله خوبی را ایجاد کنند.
کره ای‌ها در ادامه امتیاز ۱۳ را هم به دست آوردند که کولاکوویچ روی صحنه مشکوکی که امتیاز به دست آمد در خواست ویدئو چک اشت، این درخواست، اما فایده‌ای نداشت و امتیاز بازهم برای کره جنوبی بود و در نهایت کولاکوویچ درخواست وقت استراحت داشت.پس از این وقت استراحت بازهم امتیاز برای کره جنوبی به دست آمد تا نتیجه ۱۵ - ۱۰ به سود این تیم شود، آن‌ها در ادامه بدون دردسر امتیاز شانزدهم راه هم گرفتند تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.
تیم ملی کشورمان، اما در ادامه نمایش بهتری داشت و علی شفیعی توانست پس از وقت استراحت فنی دوم امتیاز مهمی را بگیرد، در ادامه هم ضربه کره ای‌ها به بیرون رفت تا فاصله ۲ تیم به چهار امتیاز برسد. اما بازهم این کره ای‌ها بودنمد که با ضربات قدرتی و دقیقشان امتیاز‌های بیشتری می‌گرفتند.
بازی، اما نزدیک‌تر شده بود و تیم ملی کره جنوبی ۱۸ - ۱۵ بازی را پیش بود، در همین زمان سرمربی کره جنوبی که شرایط را سخت می‌دید درخواست وقت استراحت داشت. پس از این زمان امتیاز دیگری برای تیم ملی کشورمان به دست آمد تا اختلاف به ۲ امتیاز برسد.رقابت نزدیک و حساس ۲ تیم در ادامه هم دنبال شد، فاصله ۲ امتیازی همچنان حفظ شده بود و تیم ملی کشورمان که در این ست روی ضربات آبشار و دفاع شرایط خوبی نداشت با حضور یلی به شرایط بهتری رسید.
کره ای‌ها در ادافاصله را حتی به ۳ امتیاز هم رساندند و کار را مشکل‌تر کردند. کولاکوویچ که در ادامه کار را سخت می‌دید درخواست وقت استراحت فنی دیگری داشت تا شاید بتواند با گوشزد کردن نکاتی شرایط را بهتر کند. این کار در ادامه به سود بلندقامتان ایرانی شد و آن‌ها توانستند امتیاز خوبی بگیرند. در ادامه هم اشتباه کره ای‌ها به ضررشان تمام شد و اختلاف به حداقل رسید.
کره که نمی‌خواست بازنده این ست باشد درخواست وقت استراحت داشت و مربی این تیم با جدیت دستورات جدیدی به بازیکنانش داد. پس از این زمان آن‌ها دوباره امتیاز گرفتند و در ادامه آن‌ها ضربه خوبی زدند که با برخورد به دفاع ایران توپ به بیرون رفت و پس از بادید در ویدئو چک امتیاز ان به کره جنوبی رسید تا چشم بادامی‌ها با نتیجه ۲۵ - ۲۲ برنده ست نخست باشند.
ست دوم / ایران ۲۵ - کره جنوبی ۲۱ 
کره جنوبی شروع کننده این ست بود، ان‌ها نخسین امتیاز را هم کسب کردند، اما در ادامه این تیم ملی کشورمان بود که توانست با کسب ۲ امتیاز پیاپی و ضربات دقیق و با قدرت ۳ -۱ از حریفش پیشی بگیرد، البته چشم بادامی‌ها در ادامه بازهم با نمایش قدرتیشان امتیاز دیگری گرفتند و فاصله را به حداقل رساندند با این حال سرویس آن‌ها در ادامه خوب نبود و اختلاف ۲ تیم به ۲ امتیاز رسید.
بازی در این ست بر خلاف ست قبلی بیشتر به سود تیم ملی کشورمان در جریان بود و ملی پوشان با نمایش بهتری که داشتند وتوانستند فاصله را به مراتب بیشتر کنند. کره ای‌ها در حالی که امتیاز هفتم برای تیم ملی کشورمان به دست آمد به تصمیم داور معترض بودند و در خواست ویدئو چک داشتند که در نهایت رای داور به سود آن‌ها بود. نمایش خوب کره ای‌ها دوباره فاصله را به حداقل رساند.
پارک در ادامه ضربه سرویس قدرتی زد که دریافت کنندگان ایران نتوانستند به درستی آن را تبدیل به فرصت کنند و امتیاز ان به کره جنوبی رسید تا کار برابر شود. در ادامه رالی جذابی هم به وجود آمد، اما امتیاز ان برای شاگردان کولاکوویچ بود و حساب کار به سود سرو قامتان ایرانی شد. تیم ملی کره، اما دوباره با دریافت مناسب توپ و حرکتی قدرتی بازی را به تساوی کشاند. آن‌ها باین حال ضربه سرویسشان را خوب نزدند تا تیم ملی کشورمان زودتر به امتیاز هشتم برسد و ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست این ست بروند.
پس از این وقت هم تیم ملی کشورمان موفق شد امتیاز ارزشمندی بگیرد، این امتیاز روی دفاع خوب بازیکنان کشورمان به دست آمد تا فاصله ۲ تیم به ۲ امتیاز برسد. پس از آن هم کره امتیاز دیگری گرفت تا نتیجه ۱۰ - ۹ به سود تیم ملی کشورمان دنبال شود. سرو قامتان ایرانی در این ست به مراتب دریافت‌های بهتری داشتند و بازی سرعتی خوبی را به نمایش گذاشته بودند. همین باعث شد تا امتیاز‌های بیشتری برای تیم ملی کشورمان به دست بیاید و نتیجه ۱۲ - ۹ به سود تیم ملی کشورمان شود، سرمربی کره ای‌ها که نمی‌خواست تیمش کنترل بازی را از دست بدهد درخواست وقت استراحت فنی داشت.
پس از این زمان شهرام محمودی سرویس خوبی زد که در ادامه مرتبه‌ای دیگر توپ کره ای‌ها به دفاع ایران برخورد کرد و فاصله ۲ تیم به ۴ امتیاز رسید، آن‌ها سرانجام موفق به کسب امتیاز شدند و فاصله را کمتر کردند، اما در ادامه ضربه قدرتی بازیکنان کشورمان امتیاز چهاردهم را در پی داشت.
تیم ملی کشورمان در ادامه کار بازهم بهتر از حریف بود و موفق شد با نتیجه ۱۶ - ۱۱ پیش بیافتد تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند. پس از وقت استراحت فنی دوم سرویس توسط ملی پوشان ایرانی زده شد، اما امتیاز آن به کره ای‌ها رسید، آن‌ها در ادامه امتیاز‌های دیگری هم گرفتند و فاصله شان را کم کردند. این روند، اما خیلی ادامه پیدا نکرد و تیم ملی کشورمان توانست فاصله را دوباره با کسب ۳ امتیاز دیگر بیشتر کند.
کره ای‌ها سرانجام روی اشتباه سرویس تیم ملی کشورمان به امتیاز چهاردهم رسیدند و پس از آن هم با ضربه‌ای دقیق امتیاز پانزدهم را کسب کردند تا به فصله ۴ امتیازی تیم ملی کشورمان برسند. علی شفیعی در ادامه و به آسانی امتیاز بیستم را به دست آورد تا کار آسان‌تر شود، عبادی پور، اما با ضربه بد سرویس امتیاز دیگری را به کره ای‌ها داد.
زمانی که در ادامه کار نتیجه ۲، ۰ - ۱۷ به سود تیم ملی کشورمان در جریان بود، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی داشت تا اجازه ندهد فاصله کمتر شود. پس از این زمان تیم ملی کشورمان امتیاز دیگری گرفت، اما در ادامه ۲ امتیاز برای کره جنوبی بود تا نتیجه ۲۱ - ۱۹ شود. شهرام محمودی در ادامه امتیاز بیست و دوم را گرفت و پس از آن هم یلی کار را ۲۳ - ۱۹ به سود تیم ملی کشورمان کرد.
در ادامه کره امتیاز دیگری گرفت، اما اشتباهشان در سرویس کار را ۲۴ - ۲۰ به سود تیم ملی کشورمان کرد، در پایان هم امتیاز دیگری به دست آمد تا ایران ۲۵ - ۲۱ برنده این ست باشد و حساب کار در مجموع ۱ -۱ برابر شود.
ست سوم/ ایران ۲۵ - کره جنوبی ۱۸ 
سرویس ابتدایی این ست توسط ملی پوشان کشورمان زده شد و در ادامه هم شهرام محمودی با ضربه خوبش نخستین امتیاز را کسب کرد. کره جنوبی، اما عقب نکشید و با کسب ۳ امتیاز پیاپی بازی را به سود خود کرد.
اشتباه در ضربات سرویس، اما بازهم وجود داشت و آن‌ها به سادگی یک امتیاز از دست دادند. بلندقامان ایرانی در ادامه هم نتوانستند امتیازی بگیرند تا فاصله ۲ تیم به ۲ امتیاز برسد. در ادامه بازهم درخشش شهرام محمودی فاصله را کمتر کرد، اما بازی سرعتی و ضربات قدراتی کره ای‌ها اختلاف ۲ تیم را حفظ کرد. بازی خوب شاگردان کولاکوویچ در ادامه حساب کار را برابر کرد و پس از آن هم روی اشتباه کره ای‌ها تیم ملی کشورمان به امتیاز هفتم رسید.
دریافت‌های خوب از بازیکنان کشورمان در ادامه کار و ضربات خوب قدرتی به زمین کره باعث شد تیم ملی کشورمان رودتر به امتیاز هشتم برسد و ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. سرویس‌های خوب بازیکنان کشورمان در ادامه کار کره جنوبی را با مشکل اساسی رو به رو کرد، ملی پوشان به راحتی با کسب ۴ امتیاز پس از وقت استراحت فنی فاصله شان را با چشم بادامی‌ها بیش از قبل کردند.
نمایش درخشان ستارگان ایرانی و هماهنگی فوق العاده شان امتیاز دوازدهم را برای تیم ملی کشورمان در پس داشت. کره ای‌ها در این لحظات کاملا خودشان را باخته بودند و اختلاف ۲ تیم خیلی آسان به ۶ امتیاز رسید. سرمربی کره که شرایط را سخت می‌دید درخواست وقت استراحت فنی داشتپس از این زمان آن‌ها سرانجام یک امتیاز کسب کردند تا شرایطشان بهتر شود. روند خوب بازیکنان کشورمان، اما ادامه دار بود، شاگردان کولاکوویچ خیلی سریع به امتیاز شانزدهم رسیدند تا ۲ تیم به وقت استراحت دوم بروند.
تیم ملی والیبال کره جنوبی پس از این زمان استراحت نمایش بهتری داشت و موفق به کسب ۲ امتیاز پیاپی شد، ان‌ها در ادامه تلاش کردند تا فاصله را هم کمتر کنند، اما بازیکنان خوب کشورمان مانع آن می‌شدند. کولاکوویچ در ادامه کار درخواست وقت استراحت فنی داشت و به تیم ملی کشورمان، اما کمک چندانی نداشت، در ادامه کره ای‌ها به فاصله ۳ امتیازی تیم ملی کشورمان رسید.
سعید معروف، اما در ادامه امتیاز هجدهم را برای تیم ملی کشورمان گرفت و پس از ان هم چند امتیاز دیگر برای تیم ملی کشورمان به دست آمد. بازی در دستان بلندقامتان ایرانی بود، اما کره ای‌ها هم تلاش زیادای داشتند تا فاصله را کمتر کنند، این تلاش آن ها، اما خیلی به کار نمی‌آمد.
تیم ملی کشورمان در ادامه موفق شد با نتیجه ۲۵ - ۱۸ برنده ست سوم باشد تا شاگردان کولاکوویچ در مجموع ۲ -۱ از حریف پیش بیافتند.
ست چهارم /  ایران ۲۲ - کره جنوبی ۲۵ 
ست چهارم با کسب ارزشمند برای تیم ملی کشورمان همراه بود، اما در ادامه سرویس ملی پوشان به تور برخورد کرد تا کار برابر شود. پس از آن، اما بازی سرعتی موفق شد از حریف پیشی بگیرد. نمایش تیم ملی کره جنوبی در ادامه بهتر بود و آن‌ها توانستند با تیم ملی کشورمان ۲ امتیاز فاصله بگیرند. پس از آن تیم ملی کشورمان توسط میلاد عبادی پور به امتیاز ارزشمندی دست یافت، اما در ادامه سرویس نمایندگان کشورمان به تور خورد تا دوباره کره ۲ امتیاز پیش باشد.
شاگردان کولاکوویچ در ادامه هم نمایش خوبی داشتند و توانستند از حریفشان امتیاز‌های خوبی بگیرنئد با این حال این کره ای‌ها بودند که زودتر به امتیاز هشتم رسیدند تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی نخست بروند. کره ای‌ها پس از این زمان توپی را به تور زدند تا فاصله ۲ تیم کمتر شود. نمایش کره‌ای ها، اما در ادامه بهتر بود و آن‌ها با کسب چند امتیاز فاصله خوبی را با تیم ملی کشورمان ایجاد کردند، همین بهانه‌ای شد تا کولاکوویچ در ادامه کار درخواست وقت اسرتاحت فنی داشته باشد.
پس از این زمان امتیاز برای تیم ملی کشورمان به دست آمد، اما با توجه به بازی خوبی که کره ای‌ها به نمایش گذاشته بودند فاصله ۴ امتیازی ۲ تیم همچنان وجود داشت. بزرگترین مشکل کره ای‌ها در این بازی همان سرویس‌های بی دقت بود که برای تیم ملی کشورمان خوب بود.
بازی سرعتی و با دقت کره ای‌ها فاصله را برای لحظاتی بیشتر هم کرد، در ادامه ضربه سعید معروف امتیاز خوبی برای تیم ملی کشورمان در پی داشت، اختلاف در ادامه به حداقل رسید، سرمربی کره جنوبی که شرایط را برای تیم کشورش دشوار می‌دید درخواست وقت استراحت فنی داشت.
پس از این زمان شرایط به سود کره ای‌ها دنبال شد و آن‌ها زودتر به امتیاز شانزدهم رسیدند تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند. پس از این زمان امتیازبرای تیم ملی کشورمان به دست آمد، اما سرویس اشتباه از میلاد عبادی پور امتیاز هفدهم را برای کره در پی داشت و اختلاف ۳ امتیازی ۲ تیم حفظ شد. پس از آن درخشش بازیکنان جوان ایرانی از جمله شریفی و یلی فاصله را از میان برد و نتیجه برابر شد پس از آن هم دفاع خوب علی اصغر مجرد تیم ملی کشورمان را پیش انداخت و در نتیجه سرمربی کره وادار به درخواست وقت استراحت فنی شد.
دفاع فوق العاده ملی پوشان ایرانی در لحظات پایانی این ست کره ای‌ها را با مشکل بسیار جدی مواجه کرد. بازی ۲۰ - ۱۹ به سود تیم ملی کشورمان بود و شرایط حساسی در بازی رقم خورده بود، در ادامه ضربه کره ای‌ها به بیرون از زمین رفت و در نهایت امتیاز برای تیم ملی کشورمان بود. بازی در ادامه در امتیاز ۲۱ برابر شد، در ادامه تیم ملی کره با سرویسی خوب بازی را پیش افتاد، کولاکوویچ در ادامه درخواست وقت استراحت داشت.
سرویس کره ای‌ها در ادامه هم برای این تیم امتیاز در پی داشت و آن‌ها ۲۴ - ۲۰ بازی را پیش افتادند. آن‌ها در نهایت پس از یک رالی زیبا امتیاز ۲۵ را هم به دست آوردند تا برنده این ست باشند و بازی ۲ -۲ برابر شد تا تکلیف به ست پنجم کشیده شود.  
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین