تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
plusresetminus
حزب الله:تظاهرکنندگان لبنان امروز، سه‌شنبه تعدادی از مسیرها در این کشور را بستند، این در حالی است که لبنان شاهد اعتصاب نامحدود کارمندان بانک‌ها و بخش ارتباطات است.
۰
کد مطلب : ۲۱۱۳۰۰
تعطیلی بانک‌ها، مدارس و بستن مسیرها در لبنان/ اعتصاب کارمندان بانک‌ها و بخش ارتباطات
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،معترضان لبنانی مسیر ارتباطی بین طرابلس و بیروت را مسدود کردند، همزمان مسیرهای دیگر بیروت و بقاع در شرق لبنان نیز بسته شدند.
در این راستا کارمندان بانک‌های لبنان نیز اعتصاب سراسری خود در بخش بانک‌ها را آغاز کردند. این اعتصاب تا زمان بازگشت وضعیت کلی بخش بانک‌ها به حالت عادی خواهد بود.
علاوه بر تعطیلی بانک‌ها طی امروز مدارس و دانشگاه‌های لبنان نیز در تعدادی از مناطق تعطیل هستند در حالی که در برخی مناطق به کار خود ادامه می‌دهند.
کارمندان دو شرکت تلفن همراه نیز در اعلام تحصن و اعتصاب خود به کارمندان معترض پیوستند. کارمندان شرکت آلفا مقابل دفتر شرکت در منطقه سن الفیل تحصن کردند کارمندان دو شرکت تلفن همراه در مراکز اصلی این دو شرکت در مناطق مختلف دست از کار کشیدند.
انتظار می‌رود میشل عون، رئیس جمهوری لبنان امروز سخنرانی تلویزیونی داشته و به بررسی تحولات کشورش بپردازد.
معترضان می‌گویند، تحرکات آنها در چارچوب فشار بر مسؤولان برای تشکیل دولت تکنوکرات در اسرع وقت ممکن به خصوص در سایه درخواست‌ها برای رایزنی‌های پارلمانی است. این درخواست نخستین گام برای تشکیل دولت است.
معترضان خواستار تشکیل دولت نجات، برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، کاهش سن رای گیری به ۱۸ سال، بهبود وضعیت معیشتی، استرداد اموال به غارت رفته و مواخذه فاسدان هستند.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مقام ارشد سازمان ملل در لبنان گزارش داد، باید نخست وزیر آینده لبنان هر چه سریع‌تر انتخاب شود و دولت جدید با افرادی شایسته شکل بگیرد.
وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری برای اعتماد مجدد مردم به مقامات و تضمین حفظ ذخایر کشور شد. وی خاطرنشان کرد، دولت شفاف لبنان می‌تواند در وضعیتی بهتر برای مطالبه کمک‌های بین‌المللی باشد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین