تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
plusresetminus
حزب الله:رئیس پلیس فتای غرب گیلان گفت: شبکه‌های همسر و دوست‌یابی، برای قشر جوان دام می‌گسترانند و جوانان، فریب آنها را نخورند.
۰
کد مطلب : ۲۱۱۱۳۴
جوانان فریب شبکه‌های همسر و دوست‌یابی را نخورند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، ستوانیکم هادی زارعی روز یکشنبه در همایش آسیب های فضای مجازی در کانون فرهنگی امام (ره) آستارا افزود: هرزه نگاری در فضای مجازی، جوانان را دچار آسیب کرده است و جوانان بر اساس آمار روزانه، به صورت میانگین ۹ ساعت در فضای مجازی حضور دارند.

وی اظهار کرد: مردم نباید به راحتی اخبار فضای مجازی را باور کنند و برخی سایت های کلاهبردار به سرقت اطلاعات اشخاص اقدام می کنند و برای پیشگیری از این نوع تهدیدات، نباید مشخصات کارت بانکی در اختیار افراد دیگر قرار گیرد.

زارعی افزود: راه اندازی کنندگان و همراهی کنندگان سایت های کلاهبرداری مرتکب جرم می شوند و واریز پول به اینگونه سایت ها نیز جرم است و از پایگاه نرم‌افزارهای خارجی ناامن استفاده نکنید.

رئیس پلیس فتای غرب گیلان گفت: شبکه های مجازی با داشتن قابلیت هک، مشکلات بسیاری برای افراد ایجاد می کنند و در روزهای گذشته، یک نفر به اتهام هک یکهزار و ۵۳۷ کارت بانکی در گیلان دستگیر و به دادگاه معرفی شد.

وی ادامه داد: جنگ نرم از توطئه های دشمنان است و آنها با سوء استفاده از ضعف فرهنگی کشور در فضای مجازی، به فریب جوانان اقدام می کنند و بهترین راه مقابله با آنها روشنگری جوانان است.
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین