تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
plusresetminus
حزب الله:رئیس‌جمهوری ترکیه می‌گوید نیروهای به زعم وی تروریست فقط تا امشب برای تسلیم شدن مهلت دارند و پایان عملیات در شمال سوریه منوط به خروج آنها از منطقه امن مورد نظر آنکارا است.
۰
کد مطلب : ۲۰۹۴۱۷
اردوغان: عملیات تا تسلیم و عقب‌نشینی کردها ادامه دارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه طی اظهاراتی در پارلمان این کشور، از عملیات موسوم به چشمه صلح علیه نیروهای دموکراتیک سوریه دفاع کرد و مدعی شد: تا این لحظه ارتش ترکیه موفق به پاکسازی یک هزار و ۲۲۰ کیلومتر مربع از اراضی شمال سوریه شده است.
وی افزود: جمهوری ترکیه هرگز در طول تاریخ با گروه‌های تروریستی پشت میز مذاکره ننشسته و به دنبال میانجی هم نیست.
اردوغان تهدید کرد: تا امشب همه تروریست‌ها باید سلاح‌های خود را زمین گذاشته، تله‌های خود را خراب کرده و از منطقه امن مورد نظر ترکیه عقب‌نشینی کنند.
وی ادامه داد: عملیات چشمه صلح زمانی پایان می‌گیرد که تروریست‌ها منطقه امن شمال سوریه را ترک کنند و تا آن موقع هیچ قدرتی مانع اجرای آن نخواهد شد.
گفتنی است از یک هفته پیش، ترکیه با هدف ایجاد منطقه امن در عمق ۳۰ کیلومتری خاک سوریه، عملیات گسترده‌ای را علیه نیروهای کردی و دموکراتیک خلق سوریه در مناطق شمال شرق این کشور آغاز کرده است.
همزمان، روسیه ضمن تلاش برای میانجیگری میان کردها و دولت دمشق، هشدار داده هرگونه پیشروی ترکیه در خاک سوریه باید موقت و مطابق با توافق آدانا مورخ ۱۹۹۸ باشد. طبق این توافق، ترکیه فقط در عمق ۱۰ کیلومتری خاک سوریه مجاز به انجام عملیات ضدتروریسم است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین