تاریخ انتشارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
plusresetminus
حزب الله:عضو شورای عالی سیاسی یمن به قصد آمریکا مبنی بر اعزام ۳ هزار نظامی به عربستان سعودی واکنش نشان داد.
۰
کد مطلب : ۲۰۹۰۰۱
آمریکایی‎ها نشان بدهند از جنگ ویتنام،عراق ویمن درس عبرت گرفته اند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن به خبر قصد آمریکا مبنی بر اعزام ۳ هزار نیروی تازه نفس به عربستان سعودی واکنش نشان داد.
وی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و دولت این کشور به جای اعزام هزاران عنصر نظامی به خاورمیانه بهتر است به دنبال تدوین برنامه هایی برای هم زیستی مسالمت آمیز و دموکراسی باشند نه آوردن ویرانی برای هم پیمانان خود و جنگ افروزی.
الحوثی تصریح کرد: ملت آمریکا باید با این واقعیت روبه رو شوند که افزایش تعداد به معنی پیروزی نیست. آن چیزی را که ۱۴ هزار نظامی نتوانستند محقق کنند ۲ هزار و یا ۳ هزار نظامی نیز نمی توانند محقق سازند.
وی افزود: عقب نشینی شما از خطوط درگیری با ایران در سوریه به معنی استقرار آنها در عربستان نیست. بهتر است آمریکایی ها برای یک بار هم که شده به ملت خود نشان دهند که از درس جنگ ویتنام و عراق و یمن عبرت گرفته اند چرا که این جنگ ها بیهوده بوده است. ادعای مقابله با ایران از عربستان یک ادعای رسوا شده است.
گفتنی است وزارت دفاع آمریکا دیروز اعلام کرد اعزام ۳ هزار نیروی تازه نفس به عربستان سعودی در دستور کار قرار دارد و ۲ سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت نیز به این کشور ارسال خواهد شد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین