تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
plusresetminus
حزب الله: رئیس کانون سراسری انبوه سازان گفت: تا سال ۱۴۰۰ اتمام ساخت ۳۴۰۰ هزار واحد مسکونی بعید به نظر می‌رسد و امیدواریم با برطرف شدن نقاط ضعف این پروژه به بخش مسکن تزریق شود.
۰
کد مطلب : ۲۰۸۸۵۷
اتمام ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده بعید به نظر می‌رسد / بررسی آسیب شناسی طرح اقدام ملی مسکن
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه پیش از آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن چندین بار با سازمان ملی زمین و مسکن جلسات مفصلی برگزار کرده و نقطه نظرات بخش خصوصی را با آن‌ها مطرح کردیم، گفت: در این جلسات بخش خصوصی چند بند از قرارداد‌های خود را اصلاح کرده بود، اما بعد از آن که سازمان ملی زمین و مسکن فراخوان مشارکت در این پروژه‌ها را اعلام کرد متأسفانه مشخص شد که به نظرات بخش خصوصی در این حوزه هیچ توجهی نشده است.

او با بیان اینکه نحوه مشارکت در قرارداد‌های این طرح به نفع بخش خصوصی نیست، گفت: طبق قرارداد سهم دولت در این حوزه ۸۰ درصد و سهم بخش خصوصی ۲۰ درصد است این در حالی است که باید در این حوزه میزان سهم بخش خصوصی بیشتر باشد.

برزگر با بیان اینکه باید در اجرای چنین پروژه مهمی از سازندگان با صلاحیت و حرفه‌ای استفاده شود، اظهار کرد: بسیاری از سازندگان در پروژه‌هایی مانند مسکن مهر به قرارداد‌های خود پایبند نبودند، اما تعدادی از انبوه سازان حتی با وجود افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه تمام شده ساخت مسکن توانستند به تعهدات خود در ساخت مسکن پایبند باشند.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان افزود: در سال ۹۱ نرخ ارز از هزار تومان به ۳ هزار تومان افزایش یافت و در آن دوره بخش عمده‌ای از انبوه سازان حرفه‌ای واحد‌های خود را به اتمام رساندند و حتی در دو سال اخیر با وجود افزایش چشمگیر نرخ ارز تعدادی از سازندگان به تعهدات خود پایبند بوده و در حال اتمام واحد‌های مسکونی خود هستند.

او با بیان اینکه دولت و وزارت راه و شهرسازی وعده داده که تا سال ۱۴۰۰ ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را به اتمام می‌رساند، گفت: به دلیل آن که در اجرای این پروژه اصلاحات بخش خصوصی را به صورت کامل در نظر نگرفته‌اند بنده به اتمام ساخت این واحد‌ها تا دو سال آینده خوشبین نیستم.

برزگر تأکید کرد: باید به صورت کامل تمامی ابعاد پروژه‌های مسکن آسیب شناسی شود و بتوانیم نقاط ضعف و قوت این پروژه‌ها را بررسی کنیم تا شاهد پروژه‌ای موفق در حوزه مسکن باشیم.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین