تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
plusresetminus
حزب الله:در حال حاضر هفت درصد زباله‌های تولیدی شهروندان به صورت تفکیک شده جمع آوری می‌شود و امیدواریم با ارتقای فرهنگ تفکیک زباله از مبدا این میزان تا سال آینده به ۱۵ درصد برسد.
۰
کد مطلب : ۲۰۶۹۰۴
تفکیک زباله از مبداء را از خودمان شروع کنیم

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علی کمالی زاده با اشاره به اجرای طرح جمع آوری زباله از مبدا در شهر کرج اظهار داشت: این طرح پس از انتخاب پیمانکار جدید و با ساماندهی چرخ دستی‌ها آغاز شده است.
وی با بیان اینکه چرخ دستی‌های کرج با پوشش آبی رنگ و با شعار "از خودمان آغاز کنیم" نسبت به جمع آوری زباله‌ها از مبدا اقدام می‌کنن، گفت: صد دستگاه وانت و ۱۰ غرفه بازیافت در مناطق مختلف کرج جانمایی شده و کار جمع آوری زباله‌های تفکیک شده را انجام می‌دهند.
این مسئول با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ تفکیک پسماند از مبدا و کاهش تولید زباله، عنوان کرد: مدیریت شهری کرج طرح‌های متعددی را در این خصوص در دست اجرا دارد.
به گفته کمالی زاده؛ اکنون هفت درصد از زباله‌ها به صورت تفکیک شده جمع آوری می‌شود و مدیریت شهری در نظر دارد با ارتقای سطح فرهنگ تفکیک زباله از مبدا این میزان را تا سال آینده به ۱۵ درصد برساند.
شهردار کرج با اشاره به بازدید از مرکز دفن حلقه دره گفت: خوشبختانه اصلاحات صورت گرفته در لندفیل و افزایش پوشش خاکی مناسب موجب کاهش چشمگیر بوی نامطبوع و نازیبایی بصری در این محل شده است.
وی افزود: احداث لندفیل مهندسی و بهداشتی، تصفیه شیرابه، توسعه کارخانه کمپوست‌ و استحصال گاز از پسماند مهم‌ترین پروژه‌های در دستور کار مدیریت شهری کرج در سال جاری است.
شهردار با اشاره به برگزاری جلسات متعددی به منظور احداث نیروگاه زباله سوز با بخش خصوصی، ادامه داد: همچنین درصددیم با مشارکت دانشگاه‌های استان البرز و تشکیل کارگروه‌های تخصصی با پرهیز از اقدامات شتاب زده و با بهره گیری از تجربیات سایر کلانشهرها به دنبال کاهش حداکثری بوی نامطبوع در این مرکز باشیم.
کمالی زاده تصریح کرد: رفع مشکل پسماند نیازمند توجه و اختصاص منابع ویژه و تعامل همه جانبه همه دستگاه‌های اجرایی استان البرز است چراکه روزانه هزار و ۵۰۰ تن زباله به مرکز "حلقه دره" منتقل می‌شود که بیش از ۵۰ درصد آن متعلق به سایر شهرهای استان است.
این مسئول یکی از مهمترین موضوعاتی‌ که باید در جامعه نهادینه شود را فرهنگ تفکیک زباله از مبدا عنوان کرد و گفت: نهادینه کردن این فرهنگ در راستای تسهیل در بازگشت مواد بازیافتی به چرخه مصرف تاثیر فراوانی دارد.
وی با اشاره به وضعیت ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در مرکز "حلقه دره" افزود: وضعیت پناهگاه سگ‌های بلاصاحب و رسیدگی به آنها از واکسیناسیون تا غذا دهی و نگهداری مناسب است.
شهردار کرج با بیان اینکه پیش از این اعتبار پروژه‌های عمرانی حوزه محیط زیست شهری حدود پنج میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: برای این بخش امسال ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین