تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
plusresetminus
حزب الله:حرمت‌الله رفیعی درباره تبعات اجاره پاسپورت برای واردات موبایل به مسافران ایرانی هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۰۴۲۹۹
اجاره پاسپورت برای واردات موبایل

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حرمت‌الله رفیعی درباره تبعات اجاره پاسپورت برای واردات موبایل به مسافران ایرانی هشدار داد.
به گزارش ملیت به نقل از مهر، پس از اعلام رجیستری گوشی‌های موبایل و افزایش قیمت گوشی‌های موبایل در بازار ایران، اعلام شده تا هر کسی که اقدام به خریداری گوشی موبایل می‌کند، باید قبل از آن، گوشی را به نام خود بزند.

 کسانی که در سه ماه اخیر سفر خارجی داشته‌اند پاسپورت خود را در اختیار فروشندگان سودجوی موبایل قرار می‌دهند تا آنها بتوانند با استفاده از هویت فرد دارای پاسپورت گوشی را به نام مسافر بزنند و اعلام کنند. 

وی افزود: ممکن است سودجویان اصل پاسپورت را شبیه‌سازی کنند. هر پاسپورت متعلق به یک شخص است که اطلاعات شخصی‌اش در آن نوشته شده بنابراین کسی نباید آن را حتی برای چند ساعت در اختیار داشته باشد. در صورت سوءاستفاده از پاسپورت، افراد هنگام سفر نیز دچار مشکل می‌شوند. در این ارتباط، حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: ممکن است افراد سودجو از گذرنامه تحت این عنوان سوءاستفاده کنند که شخص را یک یا دو روز از کشور خارج کنند و سپس با استفاده از اطلاعات پاسپورت، گوشی مسافری را ثبت کنند. 

مساله‌ای که وجود دارد این است که فرآیند رجیستری به نحوی چیده شده است که باید با انتقال مالکیت این اتفاق بیفتد؛ به این معنا که رجیستری باید روی بستر سیم‌کارت، اپراتور و... انجام شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین