تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
plusresetminus
حزب الله:رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیتی که آمریکایی ها به وجود آورده اند، یک وضعیت وحشتناک برای همه دنیا است و مختص ایران نیست.
۰
کد مطلب : ۲۰۲۱۱۴
آمریکا وضعیت وحشتناکی برای دنیا به وجود آورده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علی لاریجانی صبح چهارشنبه در مراسم تجلیل از صنعتگران برتر استان البرز، با اشاره به اینکه استان البرز یکی از قطب‌های علم و تولید کشور است، اظهار کرد: این استان در حوزه کشاورزی و صنعت نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
وی با بیان اینکه مجموعه‌ای موفق و پایدار است که متکی به تولید باشد، گفت: استان البرز این ویژگی را دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی پرتلاش هستند، گفت: مردم استان البرز با داشتن چنین نمایندگانی پارتی خوبی در مجلس دارند.
لاریجانی تاکید کرد: مطالب مطرح شده از سوی استاندار و کارآفرینان استان را پیگیری می‌کنم و نتایج را به نمایندگان اعلام می‌کنم.
وی در بخش دیگری خطاب به صنعتگران حاضر در جمع، به طرح این سوال پرداخت که آیا باید دارید امسال، سال تولیدمحوری است؟ گفت: این سوال خوبی است که باید مسئولان از خود و مردم نیز از خود بپرسند.
وضعیتی که آمریکایی‌ها به وجود آورده اند، یک وضعیت وحشتناکی برای همه دنیا است و مختص ایران نیست رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر برای سوالی که مطرح شد، راه حل پیدا کنیم بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شوند، گفت: همه باید برای رونق تولید تلاش کنیم.
لاریجانی با تاکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم و به این مهم باور داشته باشیم، گفت: تولیدکنندگان باید با چنین روحیه‌ای با مشکلات مقابله کنند.
وی با اشاره به اینکه دیگر کشورها نیز با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، گفت: شرایط ما متفاوت شده است، ولی باید به دنبال راه حل‌ها باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلی که ما پیدا کرده ایم بر سر اعمال تحریم‌ها است، گفت: بخشی از مشکلات نیز حاصل وجود مشکلات اقتصادی مزمن است.
لاریجانی در بخش دیگری اضافه کرد: وضعیتی که آمریکایی‌ها به وجود آورده اند، یک وضعیت وحشتناکی برای همه دنیا است و مختص ایران نیست.
وی با بیان این مطلب که ترامپ رفتار بیمار گونه دارد، ادامه داد: ترامپ به زنان رنگین پوست مجلس اعلام کرد که شما از جایی دیگر آمده اید و به جای خود برگردید، این فرد یک موجود عجیب الخلقه ای است.
لاریجانی: وقتی آمریکا نامه داد و گفت می‌خواهیم در مورد موضوع هسته‌ای مذاکره کنیم در را نبستیم رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروی انسانی خوبی در کشور وجود دارد، گفت: اگر اقتصاد کشور ما زاینده و تولید محور نباشد با معضل روبه رو می‌شود. نقش اصلی در صنعت را کارآفرینان ایفا می‌کنند، دولت باید بستر و زمینه را فراهم کند.
لاریجانی با اشاره به این مطلب که اقتصاد کشور باید در صحنه بین الملل شکوفا شود، گفت: دیپلماسی باید گاهی تلخی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نباید به دیپلماسی فشار آورده شود، گفت: اگر متحد باشیم موفق هستیم و فشارهایی که بیرون از کشور به ما وارد می‌شود در مقابل وحدت ما موفق نخواهند بود؛ ما نیز چاره‌ای بجز مقاومت نداریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گاهی مردم فکر می‌کنند مسئولانِ دیپلماسی نمی‌توانند مشکلات را حل کنند اما در فکر رفع مشکلات هستیم.
لاریجانی با بیان اینکه کاری به خوب یا بد بودن برجام نداریم، گفت: ترامپ آمد و همه چیز را خراب کرد، وقتی آمریکا نامه داد و گفت می‌خواهیم در مورد موضوع هسته‌ای مذاکره کنیم در را نبستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید در فکر تأمین منافع ملی کشور باشیم زیرا امروز روزی نیست که در مقابل فشار دشمن مقاومت را کنار بگذاریم، گفت: اگر آنها بفهمند موفق نیستند فشارها را کنار می‌گذارند.
مسئله تک نرخی شدن ارز مطرح شود
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که ترامپ گفته بود صادرات نفت ایران را به صفر می‌رسانم، گفت: بخاطر رفتارهای نابهنجار آمریکا بسیاری از کشورهای موفق تصمیم گرفتند با دولت آمریکا مقابله کنند.
لاریجانی با اشاره به اینکه به علت نوسان ارز مشکلات زیادی به وجود آمده است، گفت: ساختار بودجه کشور درحال تغییرات اساسی است و باید مسئله تک نرخی شدن ارز را مطرح کنیم.
وی ضمن اشاره به اینکه سوبسیدها فساد به دنبال دارد، یادآور شد: کنترل ارز مناسکی دارد که باید رعایت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمی‌توان گفت همه چیزهای خوب محقق نمی‌شود، عنوان کرد: باید در شرایط تحریم، ارز را کنترل می‌کردیم که سعی خود را به کار گرفتیم و نتیجه کنترل قیمت ارز با این کیفیت محقق شد.
معوقات مطابق قانون باید پرداخت شود
لاریجانی ادامه داد: معوقات مالیاتی و بانکی روز گذشته در صحن مجلس مورد بررسی قرارگرفت برخی از معوقات مطابق قانون باید پرداخت شود اما باید بفهمیم شرایط اوضاع متفاوت است و باید مکانیزم ها برای تولیدکنندگان واقعی عوض شود البته نباید اجازه سوء استفاده دهیم.
وی با بیان اینکه پرداخت سهم ۲۷ درصدی به واحدهای صنعتی علی رغم اینکه این مقدار در برنامه ششم توسعه ۴۰ درصد است، خلاف قوانین است، تصریح کرد: به بانک مرکزی اعلام شد که این میزان باید مطابق برنامه باشد و نقدینگی واحدهای صنعتی و تولیدی تأمین شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعال شدن واحدهای صنعتی و تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: همه باید از تولید و تولیدکننده حمایت کنند.
لاریحانی با بیان اینکه حمایت از تولید رونق اشتغال را به دنبال دارد، گفت: هر یک از مسائل را به کمیسیون مربوطه می‌دهیم و پیگیر رفع مشکلات هستیم.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین