تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
plusresetminus
حزب الله: شهردار گرگان با اشاره به صدور هشدارهای لازم برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق رانشی گفت: برای جلوگیری از خطرات احتمالی رانش در شهر گرگان در آینده باید ترانشه‌های این مناطق پایدارسازی شود.
۰
کد مطلب : ۱۹۷۰۴۲
هشدار برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق رانشی گرگان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عبدالرضا دادبود صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بعد از بارش‌های شدید ابتدای امسال شاهد رانش زمین در برخی از نقاط شهر گرگان بودیم که خوشبختانه تاکنون خسارت جانی در پی نداشته است.
 
وی با بیان اینکه هشدارهایی برای تخلیه منازل مسکونی مناطق در معرض خطر داده شده است، گفت: کسانی که واحدهای مسکونی خود را در مناطق رانشی تخلیه کنند، با تصویب شورای اسلامی شهر گرگان کمک‌هزینه پرداخت اجاره‌بها به آنان داده می‌شود.
 
    بیشتر بخوانید
 
        گلستان| قطع گاز روستای «‌میان رستاق» در اثر رانش زمین؛ جاده دسترسی قابل بازگشایی نیست‌
 
        گلستان| رانش زمین راه روستای «‌میان‌رستاق» علی‌آبادکتول را مسدود کرد
 
        105 واحد مسکونی بر اثر رانش زمین در مینودشت به‌صورت کامل تخریب شد
 
شهردار گرگان افزود: پیگیری‌های زیادی در این باره انجام شده و فرمانداری، استانداری و بنیاد مسکن قول‌هایی را برای پرداخت کمک‌های بلاعوض برای جابه‌جایی ساکنان این مناطق داده‌اند، ضمن اینکه ساکنان این مناطق برای ساخت و خرید مسکن جدید می‌توانند از تسهیلات نیز استفاده کنند.
 
وی بیان داشت: بیمه جامع شهر گرگان در مخاطرات نیز مبالغی را برای جبران این خسارت‌ها به ساکنان مناطق رانشی در این شهر پرداخت می‌کند.
 
دادبود تأکید کرد: برای جلوگیری از خطرات احتمالی رانش در شهر گرگان در آینده باید ترانشه‌های این مناطق پایدارسازی شود که تثبیت این مناطق به 190 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
وی اظهارداشت: با توجه به جمعیت ساکن در تپه‌های شهر گرگان و خطر رانش زمین، نگران حوادث ناخوشایند در این مناطق هستیم.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین