تاریخ انتشارشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
plusresetminus
حزب الله: یک نماینده مجلس از پیشنهاد جدید جمعی از نمایندگان به دولت برای امهال وام‌گیرندگان مناطق سیل‌زده خبر داد.
۰
کد مطلب : ۱۹۴۱۳۹
پیشنهاد مجلس به دولت برای امهال وام‌گیرندگان مناطق سیل‌زده

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،هادی قوامی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقوع سیل در برخی مناطق، شهرها و روستاهای کشور طی هفته‌های اخیر، گفت: روند امدادرسانی به سیل‌زدگان باید شتاب بیشتری بگیرد.
 
وی همچنین از پیشنهاد جمعی از نمایندگان به دولت، در قالب طرحی دو فوریتی برای امهال وام‌گیرندگان مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و افزود: طبق برآوردهایی که انجام شده، برخی ساکنان مناطق سیل‌زده کشور وام‌هایی را از نظام بانکی کشور تحت عناوین مختلف، از قبیل ازدواج، مسکن، تعمیرات مغازه و غیره دریافت کردند که باید در شرایط موجود، برای بازپرداخت، با آنها مساعدت شود.
 
    بیشتر بخوانید
 
        خبر جدید فرمانده نیروی زمینی سپاه برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان
 
        امدادرسانی بسیجیان مدافعان حرم به سیل زدگان پلدختر + فیلم و عکس
 
        امیر سیاری: ترمیم سیل‌بند‌ها و جلوگیری از نفوذ آب اولویت ارتش در منطقه جنوب است
 
        دستور روحانی به رحمانی فضلی: مدیریت جامع بحران سیل برعهده وزیر کشور است
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: نمایندگان مجلس در طرحی دوفوریتی خواستار مساعدت نظام بانکی کشور با وام‌گیرندگان مناطق سیل‌زده کشور برای ارائه مهلتی حداقل دو ساله در بازپرداخت این وام‌‌ها شدند.
 
قوامی ادامه داد: این طرح در مرحله تهیه پیش‌نویس است و تاکنون جلساتی را نیز با مرکز پژوهش‌های مجلس برای نهایی کردن آن داشته‌ایم.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح امهال بازپرداخت وام‌گیرندگان مناطق سیل‌زده، پس از نهایی شدن، تقدیم هیئت‌‌رئیسه مجلس می‌شود؛ این طرح دوفوریتی است و می‌بایست پس از تقدیم به هیئت‌رئیسه در دستورکار مجلس قرار گیرد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین