تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
plusresetminus
حزب الله: وزیر بهداشت گفت: دیواری میان دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی وجود ندارد و ما مشتاقیم بخش خصوصی با رعایت قوانین و استانداردهای وارد آموزش پزشکی شود.
۰
کد مطلب : ۱۹۰۰۵۲
مشتاقیم بخش خصوصی با رعایت استاندارد وارد آموزش پزشکی شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دکتر سعید نمکی پیش از ظهر امروز در مراسم  افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد، گفت: در ۴۰ سال گذشته دستاوردهای مهمی در عرصه نظام سلامت ایجاد کرده ایم و توانستیم در توسعه زیرساخت های آموزشی، بهداشتی و درمانی ۱۰ برابر سال ۵۷ رشد کنیم.
 
وی افزود: وزارت بهداشت باید در حوزه های بهداشت، حوادث جاده ای، بیماری های قلبی، دیابت و چاقی نقش جزئی داشته باشد چرا که در این عرصه نیازمند مشارکت بین بخشی مانند دانشگاه آزاد هستیم.
 
وزیر بهداشت اظهار داشت: متأسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که مدیران نقش تحجرگرایانه دیوان سالاری دارند و رئیس دانشگاه آزاد نیز زمانی نقش دیوان سالاری داشت اما اکنون که به دانشگاه آزاد آمده متوجه شده است که نباید این رویه دنبال شود.
 
نمکی تصریح کرد: من به عنوان وزیر بهداشت دست تمنا و خواهش به سمت شهروندان دراز می کنم تا بتوانیم بهتر از گذشته در عرصه های پزشکی از جمله بین المللی فعالیت کنیم.
 
وی یادآور شد: من برای گره گشایی آمده ام نه برای گره زدن. بنابراین باید گفتمان مشترک و استانداردهای مشترک برای فعالیت ها تعریف کنیم.
 
نمکی ادامه داد: من بر مبنای استانداردها در حمایت از مردم ایستاده ام و نمی گذارم همکارانم قفلی بر قفل های قبلی بزنند اما نباید منافع و مسائل ملی را فدای سیاست زدگی کنیم.
 
وزیر بهداشت گفت: نمی توانم وزارتخانه را به دام سیاست زدگی بیاندازم. در آموزش عالی کشور گرفتاری هایی وجود دارد که تنها مربوط به دانشگاه آزاد و غیر آزاد نیست. به طور مثال داریم فوق تخصص هایی تربیت می کنیم که هیچ کدام از آنها دیرینه کشور را نمی شناسند در واقع ما طبیب تربیت می کنیم و به دنبال تربیت حکیم نیستیم.
 
وی افزود: دانشجوی دندانپزشکی را برای کلینیک تربیت می کنیم و این امر یک اشکال به شمار می رود. در همه دانشگاه های کشور باید تحول ایجاد کنیم.
 
نمکی افزود: باید دیوارهای دانشگاه ها را برداریم و در تقویت دانشجویان تحصیلات تکمیلی تند حرکت نکنیم چرا که اکنون زمینه ای ایجاد شده که کاردانی پرستاری را تعطیل می کنیم و به دنبال تربیت دوره های تحصیلات تکمیلی هستیم.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بدون وفاق ملی هیچ کاری جلو نخواهد رفت و دشمنان ما زمانی می توانند بتازند که این گسست را حس کنند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین