تاریخ انتشارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
plusresetminus
حزب الله : سفیر ایران در سازمان ملل حفظ تمامیت ان پی تی و تداوم اجرای برجام را نیازمند هوشیاری بیشتر جامعه بین المللی در قبال اتهامات ساختگی آمریکا در قبال ایران دانست.
۰
کد مطلب : ۱۸۲۴۷۷
حفظ ان پی تی و تداوم برجام نیازمند هوشیاری بیشتر جامعه جهانی است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق ذاتی دولت ها در بهره برداری از انرژی هسته ای، تعهد بین‌المللی دولت های توسعه یافته جهت همکاری حداکثری با کشورهای در حال توسعه برای بهره مندی همگانی از انرژی هسته ای و دسترسی به تجهیزات، فناوری و اقلام هسته ای برای اهداف صلح آمیز را یادآوری کرد.
 
اسحاق آل حبیب در سخنرانی خود تاکید کرد که «ایران مصمم به اعمال حق ذاتی خود در انرژی هسته ای و توسعه یک چرخه کامل سوخت هسته ای ملی برای اهداف صلح آمیز است».
 
آل حبیب با بیان اینکه اتهامات در مورد برنامه هسته ای ایران از ابتدا بی اساس و یک بحران ساختگی بود، مشارکت فعالانه ایران در مذاکرات منتهی به برجام و گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته‌ای را بهترین سند برای اثبات صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران دانست.
 
وی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و برجام، افزود که « سیاست آمریکا در قبال برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ به طور واضح نشان می دهد که حتی در گذشته، آنها در واقع هیچ نگرانی نسبت به برنامه هسته ای ایران نداشتند. آنها آشکارا در مورد نگرانی شان نسبت به این برنامه دروغ گفتند فقط به این منظور که خصومت شان نسبت به ایران را ادامه دهند».
 
وی خاطرنشان کرد : «حفظ تمامیت نظام عدم اشاعه هسته ای و تداوم اجرای برجام نیازمند هوشیاری بیشتر جامعه بین المللی در قبال اتهامات ساختگی آمریکا در قبال ایران است. نباید اجازه داد اقدامات فریب کارانه آمریکا بار دیگر باعث یک بحران بین‌المللی شود.»
 
سفیر ایران با یادآوری حق ایران براساس برجام جهت اتخاذ واکنش های متناسب و مقتضی در قبال تحریم های جدید آمریکا، از همه اعضای برجام خواست که تعهدات شان را به صورت کامل ایفا نمایند و آمریکا را به خاطر نقض فاحش برجام و اقدامات غیرقانونی بی پروایش پاسخگو کنند.
 
آل حبیب گفت: « در راستای اصول مندرج در منشور ملل متحد و در حمایت از چندجانبه گرایی، جامعه بین المللی مسئولیت دارد جهت حفظ برجام اقدام نماید و اقدامات غیرقانونی یکجانبه آمریکا را رد کند.»
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین