تاریخ انتشارسه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
plusresetminus
حزب الله : وزیر مالی فرانسه گفت: پاسخ به تحریم‌های یکجانبه آمریکا، باید شامل اقداماتی برای تقویت یورو در تبادلات بین‌المللی باشد.
۰
کد مطلب : ۱۸۲۳۸۱
پیشنهاد جدید فرانسه برای مقابله با تحریم‌های ضد ایرانی
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: پاسخ به تحریم‌های یکجانبه آمریکا باید شامل اقداماتی برای تقویت یورو در تبادلات بین‌المللی باشد.
 
لو ماریه در بروکسل گفت: تقویت یورو در میادین جهانی ضروری است، ضمن اینکه تصمیمات اعلام شده توسط فرانسه، آلمان و انگلستان در پاسخ به محدودیت‌های یکجانبه آمریکا، راهی برای تاکید بر آن است که ما در تلاش‌ هستیم  ارز واحد خود را تقویت کنیم و می‌خواهیم آزاد و مستقل باشیم.
 
او اضافه کرد: در بلندمدت ما می‌خواهیم یورو را به یکی از مهم‌ترین ارزهای ذخیره جهان تبدیل کنیم؛ اما به این منظور ما نیازمند همبستگی بیشتر و افزایش سرمایه‌گذاری در اروپا هستیم.
 
بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا و مشخصا فرانسه آلمان و انگلستان روز جمعه بیانیه‌ای مشترک صادر کردند و گفتند علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، به همکاری خود با روسیه، چین و سایر دولت‌ها برای حفظ روابط مالی موثر با ایران ادامه خواهند داد.
 
راند اول تحریم‌های اقتصادی ایران در ماه آگوست فعال شد، در حالی‌ که فهرست بزرگتری از تحریم‌های آمریکا بر ضد بخش‌های نفتی و بانکی ایران، از دیروز اجرایی شده‌اند.
 
آمریکا به چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره‌جنوبی، تایوان و ترکیه، از تحریم‌های خرید نفت ایران معافیت داده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین