تاریخ انتشارسه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
plusresetminus
حزب الله:روزنامه الصباح گزارش داد «احمد عبدالله المزینی» در قضیه قتل روزنامه‌نگار مخالف عربستانی نقش اصلی را ایفا کرده است.
۰
کد مطلب : ۱۸۱۳۶۹
شناسایی یکی از عوامل اصلی قتل خاشقجی /عکس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،روزنامه الصباح چاپ ترکیه گزارش داد «احمد عبدالله المزینی» در قضیه قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف عربستانی، نقش اصلی را ایفا کرده است. المزینی زمانی که خاشقجی برای نخستین بار بیست و هفتم ماه گذشته به کنسولگری سعودی در استانبول رفت در این ساختمان بود.
 
به نوشته این روزنامه، او پس از بازگشت به ریاض طرح خود را برای تشکیل گروه پانزده نفره برای آنکه به استانبول بروند اعلام کرده بود. ­
 
از سوی دیگر روزنامه ینی شفق چاپ ترکیه نوشت جمال خاشقجی با دستور شخص محمد بن سلمان به قتل رسید.
 
این روزنامه در مقاله‌ای نوشت: جوخه جنایت که به ترکیه اعزام شده بود همگی از افراد نزدیک به محمد بن سلمان بودند. برای این جنایت عربستان، امارات عربی متحده، مصر و اسرائیل به صورت مشترک همکاری کردند. این جنایت با اطلاع و مشارکت اطلاعات آمریکا اجرا شد. جرمی که پیشتر در بسیاری از کشور‌های منطقه مشابه آن اجرا شده بود این بار در ترکیه اجرا شد، اما ترکیه موفق شد آن را فاش کند. قرار بود کسانی که قدس، مکه و مدینه را تحت سیطره خود گرفته‌اند این جنایت را مرتکب شوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین