تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
plusresetminus
حزب الله : فرماندار شهرستان تاکستان گفت: جوانی که عضویت وی از سوی هلال‌احمر تکذیب شده به بهانه غربالگری سلامت دانش‌آموزان دخترانه متوسطه اول مدرسه سما با سهل‌انگاری مدیر مدرسه و بدون توجه به قوانین و آیین‌نامه‌های حراستی مرتبط، به تست قند خون دانش آموزان دختر این مرکز آموزشی اقدام کرده است.
۰
کد مطلب : ۱۸۰۲۹۵
قصه پرغصه سوء مدیریت

 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در پی انتشار خبری مبنی بر مراجعه خودسرانه فردی در پوشش نیروی هلال‌احمر به مدرسه دخترانه سما در تاکستان و اقدام به خون‌گیری از دانش‌آموزان با یک سرنگ مشترک به بهانه انجام آزمایش قند خون، که به تجمع دیشب خانواده‌های دانش‌آموزان در شبکه بهداشت تاکستان منجر شده بود، «محمد مبین» فرماندار تاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: دیروز جوانی که عضویت وی از سوی هلال‌احمر تکذیب شده به بهانه غربالگری سلامت دانش‌آموزان دخترانه متوسطه اول مدرسه سما با سهل‌انگاری مدیر مدرسه و بدون توجه به قوانین و آیین‌نامه‌های حراستی مرتبط، به تست قند خون دانش‌آموزان دختر این مرکز آموزشی اقدام کرده است.
 
هیچ آسیبی‌ دانش‌آموزان را تهدید نمی‌کند
 
فرماندار تاکستان گفت: به‌محض دریافت خبر همه نیروهای تحت امر و ذی‌ربط به‌صورت آماده‌باش موضوع را پیگیری و با اطمینان‌بخشی به خانواده‌ها و ارجاع دانش‌آموزان به شبکه بهداشت و درمان شهرستان، همه آزمایش‌های مقدماتی و تخصصی در عصر دیروز (18 مهرماه) صورت گرفت.
 
وی افزود: در پی آزمایش‌های تخصصی و واکسینه کردن دانش‌آموزان هیچ‌گونه علائمی از بیماری در این دانش‌آموزان یافت نشده و هیچ‌گونه آسیبی آن‌ها را تهدید نمی‌کند.
 
این مسئول تصریح کرد: ادامه روند آزمایش‌ها و اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان خاطر دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها توسط کادر درمانی شبکه بهداشت شهرستان صورت خواهد گرفت و فرمانداری و مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان آمادگی کامل برای هرگونه اقدام مقتضی جهت حصول به نتیجه قطعی در این خصوص را دارد.
 
مدیر مدرسه از سمت خود برکنار شده است
 
«علی‌اصغر طاهرخانی» سرپرست اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان تاکستان هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: مدیر مدرسه سما که از نیروهای دانشگاه آزاد اسلامی است و بدون توجه به شرح وظایف مدیریتی و اقدام خودسرانه در خصوص مراجعه افراد ناشناس به مدرسه، یکی از عوامل اصلی این ناکارآمدی است و با حکم آموزش‌وپرورش منطقه از سمت خود برکنار شده است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: به‌محض اطلاع یافتن حراست آموزش‌ و پرورش شهرستان تاکستان با انجام تدابیر امنیتی از سوی مراجع ذی‌صلاح اقدام به دستگیری شخص خاطی کرد و این فرد تا روشن شدن علت ارتکاب جرم در بازداشتگاه و تحت بازجویی خواهد بود.
 
فرد خاطی هیچ عضویتی در هلال‌احمر ندارد
 
«علی‌اکبر طاهرخانی» رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تاکستان هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، تصریح کرد: فرد خاطی هیچ‌ عضویت رسمی در هلال‌احمر را نداشته و متأسفانه از پوشش یکسان این اداره جهت معرفی خود به سوءاستفاده کرده است.
 
هیچ گونه خون‌گیری از دانش‌آموزان صورت نگرفته است
 
سرهنگ «رسول فراهانی» فرمانده انتظامی شهرستان تاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با شاره به این‌که آزمایش‌های مختلفی از فرد خاطی صورت گرفت، اظهار کرد: پس از دستگیری و بازداشت فرد خاطی برای اطمینان از سلامت جسمی وی آزمایش‌هایی روی او انجام و مشخص‌ شد که وی بیماری ویروسی از جمله HIV و هپاتیت نداشته و در سلامت کامل به سر می‌برد.
 
وی افزود: این‌که فرد خاطی با سرنگ اقدام به خون‌گیری کرده را تکذیب می‌کنم، چون اصلاً خون‌گیری اتفاق نیفتاده است و این فرد با 13 سوزن و دستگاه تست قند خون اقدام به تست قند 40 تا 50 نفر از دانش‌آموزان مدرسه کرده است.
 
فراهانی خاطرنشان کرد: این فرد مدعی است که 13 عدد سوزن را هم با الکل ضدعفونی کرده، ضمن این‌که فرد خاطی انگیزه خود را کمک به دانش‌آموزانی که ممکن است قند داشته باشند عنوان کرده است.
 
این مسئول با اشاره به مطالبی که در فضای مجازی منتشرشده است، تصریح کرد: آنچه در فضای مجازی و منابع غیررسمی خبری منتشرشده منجر به تشویش اذهان عمومی شده است، مردم باید آگاه باشند به این موارد توجه نکرده و اخبار را از منابع معتبر پیگیری کنند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین