تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
plusresetminus
رگبار طلا در مسابقات شطرنج نابینایان/ زهرا نعمتی به مدال نقره رسید

کسب ۶ طلا، ۶ نقره و ۳ برنز در روز چهارم

حزب الله : چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.
۰
کد مطلب : ۱۸۰۱۹۲
کسب ۶ طلا، ۶ نقره و ۳ برنز در روز چهارم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، چهارمین روز از بازی‌‌های پاراآسیایی درحالی آغاز شد که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.
 
جودو
 
*وحید نوری، جودو کار نابینای وزن منهای 90 کیلوگرم در کمتر از  دو دقیقه حریف اماراتی خود را ضربه فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریف ژاپنی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه‌نهایی در کمتر از 30 ثانیه مقابل جودوکاری از مغولستان به برتری رسید و راهی فینال شد.
 
* احسان موسی‌نژاد در وزن منهای 100 کیلوگرم برابر حریف مغولستانی خود قرار گرفت و در نهایت با امتیاز ایپون نماینده این کشور را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی حریف ازبکستانی خود را با امتیاز ایپون پشت سر گذاشت و به فینال مسابقات رسید.
 
*محمدرضا خیرالله‌زاده، جودوکار وزن +100کیلوگرم ایران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی  به پیروزی رسید و فینالیست شد.
 
تیراندازی با کمان
 
در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان زهرا نعمتی با نتیجه 6 بر 4 مغلوب وون از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد.
 
دوومیدانی
 
*مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F11  توانست با رکورد 42.37 به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست و رکورد جدید را به نام خود ثبت کرد.آرین لطفی نیز با پرتابی معادل 34.14 به مدال برنز رسید. در این مسابقات  پرتاب کننده ای از کشور هند با پرتابی به میزان 35.89 به مدال نقره رسید.
 
*سیامک صالح فرج زاده در فینال رقابت‌هاى پرتاب وزنه مردان کلاس F34، با ثبت رکورد ١١ متر و ٤٤ سانتى متر به مدال نقره دست یافت. محسن کائید و مهدى کائیدى دیگر نمایندگان ایران در این ماده بودند که عناوین چهارم و پنجم را از آن خود کردند.
 
*علیرضا مختاری در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F53 با 8.73 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظیمی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 8.35 به مدال نقره دست یافت و پرتابگر سوری با 7.47 به مدال برنز رسید. عبدالرضا جوکار نیز با 5.08 از کسب مدال بازماند.
 
* 2 نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F56/57 به مصاف حریفانشان رفتند که در نهایت مدال طلا به هاشمیه متقیان از ایران رسید. متقیان با ثبت حد نصاب 21.17 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. مهناز امینی دیگر نماینده کشورمان در این ماده با 24.37 از کسب مدال بازماند.
 
تیراندازی
 
*رقیه شجاعی در ماده تفنگ بادی درازکش R3 به امتیاز 624.6 دست یافت و نتوانست فینالیست شود. شجاعی در این رقابت‌ها هفدهم شد.
 
*معصومه خدابخشی و زهرا غلام‌زاده، نمایندگان کشورمان در ماده تفنگ بادی ایستاده R4  بودند که معصومه خدابخشی با کسب 629.4 امتیاز در بین 14 تیرانداز سوم و فینالیست شد، اما زهرا غلام‌زاده با 621.8 امتیاز ضمن ایستادن روی سکوی نهم از راهیابی به فینال بازماند.
 
شطرنج
 
*در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوی با 5.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. فریبا زنده بودی با 5 امتیاز به مدال نقره رسید و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خیره کننده شطرنجبازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید.
 
در مسابقات گروه b2 و b3 آقایان امید کریمی شطرنجباز 17 ساله اصفهانی توانست با چهار برد و سه تساوی و 5.5 امتیاز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنین تیم شطرنج b2 و b3 آقایان با ترکیب امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی، توانستند صاحب گردن آویز نقره شوند.
 
در مسابقات b1 بانوان، لیلا زارع‌زاده به مدال برنز رسید و در بخش تیمی شطرنجبازان بانوی نابینای ایران خانم ها ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی راد، به مدال نقره تیمی دست یافتند.
 
بسکتبال با ویلچر
 
تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان با برتری 87 بر 30 مقابل عراق به مرحله نیمه نهایی مسابقات بسکتبال بازی‌های پاراآسیایی 2018 رسید.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین