تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
plusresetminus
حزب الله : دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ضمن حمایت از اعضای هیات انتخاب این رویداد ملی از توجه جشنواره به آثار علمی و کلاسیک هنرمندان جوان در این دوره سخن گفت.
۰
کد مطلب : ۱۷۹۹۶۵
اعضای هیات انتخاب فجر مورد تاییدم هستند/ بر همه امور نظارت دارم

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،شاهین فرهت دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر یک روز پس از معرفی اعضای هیات انتخاب این رویداد موسیقایی  گفت: تمامی افرادی که از روز گذشته ۱۵ مهر ماه به عنوان هیات انتخاب معرفی شدند به اعتقاد من دارای ویژگی‌های علمی و فنی ارزشمندی هستند و می توانند در انتخاب آثار کمک خوبی باشند.
 
وی افزود: تعدادی از این افراد از جمله امیربکان و امیرمهیار تفرشی‌پور از ارزش‌های بالای فنی در حوزه موسیقی برخوردارند و علاوه‌ بر اینها با بسیاری از هنرمندان و گروه‌ها آشنایی کامل دارند. سایر هنرمندان نیز که یا به واسطه بنده یا به سبب مشاوره برخی از دوستان به من برای هیات انتخاب معرفی شدند به طور کامل مورد تایید هستند و فکر می‌کنم با حضور این عزیزان می‌توانیم شاهد حضور گروه‌های خوبی در جشنواره موسیقی فجر امسال باشیم.
 
این آهنگساز پیشکسوت با اعلام اینکه پیگیر حضور گروه‌ها و ارکسترهای باکیفیت و استاندارد در جشنواره موسیقی فجر امسال است، بیان کرد: تِم اصلی اجراهای این دوره از جشنواره بر مبنای آثار آهنگسازان و هنرمندان جوان ایرانی است که امیدوارم بتواند وجه تمایز برجسته‌ای نسبت به دوره‌های قبل باشد.
 
دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر خبر داد: در این دوره توجه ما به موسیقی علمی و کلاسیک آهنگسازان ایرانی در کنار آثار هنرمندان سایر کشورها است. هم اکنون در فضای دانشگاهی کشور هنرمندان و جوانان مستعدی حضور دارند که تاکنون امکان ویژه ای برای اجرای زنده آثارشان را نداشتند پس ما باید در دبیرخانه جشنواره تلاش کنیم تا اتفاقات خوبی برای این هنرمندان در جشنواره سی و چهارم بیفتد.
 
فرهت در پایان گفت: حضور گروه‌های حرفه ای فعال در حوزه های مختلف موسیقی نیز جزو ضرورت‌ها و توجهات ما در این دوره است و من به عنوان دبیر هنری جشنواره شخصا در نحوه انتخاب گروه‌ها و هنرمندان شرکت کننده نظارت خواهم داشت. من به عنوان دبیر جشنواره به خودم اجازه نمی دهم به یک گروه فعال در موسیقی ایرانی بگویم «اصفهان» نزن، «بیات ترک» بزن. فضای اصلی من در این دوره توجه به تمامی وجوه موسیقی است اما در این راستا از آثاری که در حوزه موسیقی علمی و کلاسیک حرف‌های تازه و ارزشمندی برای گفتن داشته باشند استقبال خواهم کرد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین