تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
plusresetminus
حزب الله : رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی گفت: عده‌ای هنوز هم به مذاکره با آمریکا امید دارند، در حالی که ما مذاکره و تفاهم کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم.
۰
کد مطلب : ۱۷۸۹۷۵
عده‌ای هنوز به مذاکره باآمریکا امیدوارند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی گفت: عده‌ای هنوز هم به مذاکره با آمریکا امید دارند، در حالی که ما مذاکره و تفاهم کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم.
 
مهدی چمران رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی (جمنا) با اشاره به سخنرانی شب گذشته رئیس‌جمهور کشورمان در صحن مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: به طور کلی، اظهارات آقای روحانی را خوب ارزیابی می‌کنم، اما یک نگرانی هنوز برایم وجود دارد؛ اینکه به مذاکره با آمریکا همچنان امید‌هایی هست؛ در حالی که ما مذاکره و تفاهم کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم، اما آمریکایی‌ها پس از یک سال، زیر برجام زدند.
 
وی افزود: امروز دیگر برجام وجود خارجی ندارد؛ شگرد ترامپ هم این است که بگوید من برجام را قبول نکردم و بهم زدم؛ بر اساس این، مذاکره با آمریکایی‌ها بی معنی خواهد بود.
 
امیدی به سرمایه‌گذاری اروپایی‌ها نیست
 
چمران با اشاره به بیانیه مشترک وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۴ در نیویورک که در آن، روابط تجاری و سرمایه‌گذاری با ایران تضمین شد، گفت: به سرمایه‌گذاری اروپایی‌ها در ایران امیدی ندارم.
 
وی اضافه کرد: زمانی که وضع خوب بود و شرکت‌های اروپایی، صدتا صدتا به ایران می‌آمدند، در نهایت سرمایه‌های خود را از ایران بیرون کشیدند؛ اکنون که از تحریم‌های آمریکا هم هراس دارند، بعید می‌دانم پروژه‌هایشان اجرایی شود.
 
رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: تنها نتیجه تعهدات اروپا به ایران، «بهره‌برداری تبلیغاتی» است؛ مثلا می‌توانیم بگوییم اروپا دارد به ما تعهد می‌دهد و برای همین، با آمریکا همراه نیست.
 
دروغ‌های ترامپ را باید شمرد
 
چمران با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: حرف‌هایی که ترامپ با کمال وقاحت و پر رویی مطرح کرد، قبلا هم وجود داشت. اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا، دروغ‌های واقعا درشت و عمده‌ای بود که باید نشست و آن‌ها را شمرد. قطعا دروغ‌های ترامپ درباره ایران و سایر کشور‌ها از ۲۰ یا ۳۰ مورد هم فراتر می‌رود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین