تاریخ انتشارسه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
plusresetminus
حزب الله : معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در برخی از اقلام دارویی در کشور و به تبع آن در استان دچار کمبود هستیم و برای پیشگیری از کمبود‌های دارویی با توجه به تحریم‌ها به شرکت‌ها اعلام شده تا اینگونه دارو‌ها تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی سهمیه‌بندی شوند.
۰
کد مطلب : ۱۷۸۹۳۳
برخی دارو‌ها سهمیه‌بندی می‌شوند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در برخی از اقلام دارویی در کشور و به تبع آن در استان دچار کمبود هستیم و برای پیشگیری از کمبود‌های دارویی با توجه به تحریم‌ها به شرکت‌ها اعلام شده تا اینگونه دارو‌ها تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی سهمیه‌بندی شوند.
 
دکتر زهرا حصاری با اشاره به نگرانی‌هایی که در خصوص کمبود‌هایی دارویی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه به صورت کشوری دچار تهدید تحریم‌ها هستیم.
 
وی، بخش مهمی از احساس کمبود‌هایی دارویی شایع در جامعه را ناشی از احساس روانی دانست و گفت: در بسیاری از مواقع کمبود دارویی نداریم بلکه ممکن است دارویی از کمپانی خاصی وجود نداشته باشد، اما همان دارو از کمپانی دیگر در بازار موجود باشد و در این صورت است که به عنوان کمبود دارویی قلمداد می‌کنند.
 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سیاست خرید متمرکز دارو در استان یادآور شد: با اجرای این سیاست عملا کمبود‌هایی دارویی مدیریت و دارو به صورت عادلانه در میان تمام بیمارستان‌های استان تقسیم می‌شود.
 
وی ادامه داد: کمبود‌هایی دارویی از داروخانه‌ها و بیمارستان‌های استان به صورت هفتگی، جمع‌آوری و به سازمان غذا و داروی کشور اعلام می‌شود تا اقدامات لازم برای تامین کمبود‌های دارویی انجام شود.
 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از انجام بازرسی‌های مداوم معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از احتکار دارو در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر احتکار دارو در استان گزارش نشده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین