تاریخ انتشارسه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
plusresetminus
حزب الله : عکاس خبرگزاری فارس که به ثبت شجاعانه وقایع حمله تروریستی اهواز پرداخته و تصاویرش در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته است، گفت: لطف بزرگ خدا بود که آن لحظه من و بچه‌های عکاس نترسیدیم و عکاسی کردیم.
۰
کد مطلب : ۱۷۸۸۹۲
خانم عکاس معروف حادثه تروریستی اهواز در «حالا خورشید»
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «فاطمه رحیماویان» عکاس خبرگزاری فارس که هنگام حمله تروریستی به مردم بی‎گناه و رژه نیروهای مسلح در اهواز، به ثبت شجاعانه آن وقایع از دریچه دوربین خود پرداخت، صبح امروز (سه‌شنبه ۳ مهر) در برنامه «حالا خورشید» حضور یافت و مورد تقدیر قرار گرفت.
 
وی در پاسخ به این پرسش که هنگام ثبت آن لحظات چه چیزی به ذهنت رسید، اظهار داشت: صحنه، صحنه رشادت سربازان نیروی انتظامی و سپاه و ارتش بود و من هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم، فقط می‌توانستیم عکس بگیرم.
 
رحیماویان افزود: همه ترسیده بودند و خانواده‌ها فرار می‌کردند، من آن لحظه برای خودم نترسیدم، وقتی دیدم سربازی را که پایش تیر خورده بود اما باز هم به فکر نجات مردم بود، فهمیدم او از جان خودش گذشته و فقط به فکر نجات مردم است.
 
وی با یادآوری همدلی مردم با یکدیگر در آن شرایط گفت: خیلی از خانم‌هایی که آنجا بودند و از کودکان محافظت می‌کردند، هیچ نسبت فامیلی با هم نداشتند، یعنی مادر بچه نبودند. اما به فکر نجات همنوع خودشان بودند، سربازان سپاه و ارتش و نیروی انتظامی هم خودشان را سپر مردم کرده بودند.
 
عکاس خبرگزاری فارس ضمن تمجید از دیگر عکاسانی که در آن حادثه ترویستی به ثبت وقایع پرداختند، از مهدی پدرام‌خو، مرتضی یاقوتی، مرتضی جابریان، علی معرف، علی‌محمدی، شایان حجتی‌ و ... نام برد و افزود: آقای پدرام‌خو خیلی شجاعانه، هم می‌ایستادند و هم می‌نشستند و عکاسی می‌کردند. دوربین آقای یاقوتی را هم ضبط کردند و هنوز نمی‌دانم توانستند پس بگیرند یا نه؟ آقای جابریان هم مجبور شدند عکس‌هایشان را به خبرگزاری دیگری بدهند تا کار شود.
 
​وی افزود: همه ما که در آن حادثه عکاسی کردیم، عکاس حق‌التصویر هستی، و پولی که بابت مجموعه عکس دریافت می‌‌کنیم حتی شاید هزینه رفت و آمدمان هم نشود، چون بین ۲۵ تا ۱۰۰ هزار تومان برای یک مجموعه عکس حق‌التصویر می‌گیریم.
 
رحیماویان تأکید کرد: لطف بزرگ خدا بود که آن لحظه من و بچه‌های عکاس نترسیدیم و عکاسی کردیم.
 
رضا رشیدپور مجری «حالا خورشید»‌ هم ضمن تقدیر و تشکر از عکاسان حادثه تروریستی اهواز، خطاب به رحیماویان گفت: به نمایندگی از همه عکاسانی که در آن جمع بودید، هدیه‌ای از طرف رسانه ملی به شما تقدیم می‌کنم و فکر می‌کنم هیچی هدیه‌ای گران‌بهاتر از پرچم کشورمان نیست که نماد میهن و اتحاد مردم است.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین