تاریخ انتشاردوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
plusresetminus
حزب الله : یک تاجر اروپایی تصویر یک سیب زمینی را یک میلیون یورو از یک عکاس خریداری کرد.
۰
کد مطلب : ۱۷۸۷۹۹
پرداخت میلیاردی برای خرید تصویر یک سیب زمینی! +عکس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، گالری‌های عکاسی از عکاسان معروف گاهی صحنه به نمایش گذاردن عکس‌های جالب و پرمفهومیست که نمیتوان روی ان‌ها قیمت گذاشت. این عکس‌ها ممکن است میلیون‌ها دلار خریداری شوند تا زینت بخش خانه‌ها گردند و یا ممکن است نشریه و مجله‌ای خاص امتیاز استفاده از این عکس را در رسانه‌ی خود با قیمت گزافی بخرد.
 
یک تاجر اروپایی عکس یک سیب‌زمینی را به قیمت یک میلیون یورو از یک عکاس مطرح خریداری کرده است. کوین اباش، عکاس ۴۶ سالۀ ایرلندی که تصویر این سیب‌زمینی ارگانیک را در زمینه‌ای سیاه در سال ۲۰۱۰ ثبت کرده بود، فروش آن را به قیمت ۱ میلیون یورو تایید کرده است.
 
نام تاجر اروپایی‌ای که این تابلوی عکس را خریده، فاش نشده است. عکس این سیب‌زمینی در یک مجموعه از عکس‌های اباش در کنار تصاویری از استیون اسپیلبرگ، کارگردان مطرح هالیوودی، مایکل پیلین، هنرپیشۀ بریتانیایی، شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیات شبکۀ اجتماعی فیسبوک و ملاله یوسف زی، فعال حقوق بشر پاکستانی قرار گرفته بود.
 
فروشنده این تابلو میگوید اولین شات را که زدیم خریدار این تابلو گفت:: من واقعا از آن خوشم می‌آید. وی گفت:: من واقعا آن را میخواهم. اباش به ثبت پرتره‌هایی خاص از چهره‌های معروف دنیا شهره است و عکس‌های پرتره‌اش معمولاً دست‌کم حدود ۲۶۰ هزار یورو قیمت گذاری می‌شوند.
 
به گفتۀ این عکاس، سه نسخۀ چاپ شده از این سیب‌زمینی وجود دارد. یکی از آن‌ها در مجموعۀ شخصی وی نگهداری می‌شود، دیگری به موزۀ هنرِ صربستان اهدا شده و سومی را تاجر مذکور خریده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین