تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
plusresetminus
حزب الله : یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: سپاه پاسداران همواره در منطقه اثربخش بوده و ما معتقدیم سپاه در خط مقدم پشتیبانی از نظام اسلامی قرار دارد.
۰
کد مطلب : ۱۷۸۰۵۰
سپاه پاسداران در خط مقدم پشتیبانی از نظام است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، با تأکید بر اینکه سپاه در خط مقدم پشتیبانی از نظام است، گفت: حسن سپاه این است که بر اساس اعتقادات مذهبی بنیان شده یعنی یک نیروی نظامی خالص نیست بلکه یک نیرویی است که ریشه‌اش عقاید مذهبی است و نمی‌تواند از آن عقاید جدا شود.
 
وی افزود: فداکاری سپاه حد و مرز ندارد و همه جا حاضر است جانفشانی کند و حمایت‌هایی که سپاه در منطقه داشته، واقعا اثرگذار بوده و تاثیرات آن را با چشم می‌بینیم.
 
استاد سطوح عالی حوزه در ادامه با بیان اینکه آمریکا در جبهه نظامی واقعا شکست خورده است، گفت: آن‌ها حاضر نبودند بشار اسد سرپا بماند، در عراق چقدر به داعش کمک کردند، در لبنان چقدر حملات علیه حزب الله صورت دادند با این حال آثار نقش آفرینی و حمایت سپاه از جبهه مقاومت در مبازه با تروریسم تکفیری مشخص است.
 
وی خاطرنشان کرد: اکنون نیز دشمن از وجود سپاه ناراحت است و یکی از اولین شرط‌های مذاکره شان حذف سپاه و حشدالشعبی و حزب الله لبنان است، برای اینکه تا این‌ها هست آن‌ها نمی‌توانند مسلط شوند و کاری از این‌ها ساخته نیست.
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزود: سربازان آمریکایی با هدف پول می‌آیند؛ عده‌ای فرار کردند و عده‌ای خودکشی کردند و عده‌ای هم روانی شدند، چون برای این هدف نیامده اند و برای یک درآمد آمدند، اما امثال سپاه که برنامه مکتبی دارند حاضرند همه چیزشان را بدهند و روحیه سپاه قابل مقایسه با آن‌ها نیست.
 
وی ادامه داد: تأکید می‌کنم رابطه سپاه با مراجع باید قوی باشد و جدایی نیفتد عده‌ای هستند دلشان می‌خواهد بین سپاه و مرجعیت و حوزه‌های علمیه جدایی ایجاد کنند، همه باید دست به دست هم بدهند تا نظام را حفظ کنند.
 
این مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: سعی کنید معارف مذهبی سپاه روزبروز ارتقاء پیدا کند، ارتقاء کیفی معارف و اعتقادات مذهبی و برنامه‌های دینی در سپاه خیلی مهم است، هر روز شبهه تازه‌ای می‌آید اگر آمادگی نباشد مشکلاتی پیش می‌آید، البته می‌دانم که در حال انجام این کار هستید.
 
وی ادامه داد: دشمن شناسی و شناخت شگردها و راه‌های دشمن را مورد توجه قرار دهید.
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزود: در جریان فیضیه اگر دشمنانی دست داشتند، نتوانستند جدایی و بدبینی ایجاد کنند و در آینده هم نخواهند توانست؛ سپاه در خدمت اهل بیت(ع) و اسلام است و ما هم باید در خدمت کسانی باشیم که در خدمت اسلام و اهل بیت(ع) هستند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین