تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
plusresetminus
حزب الله : وزیر کشور در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مجاری نفوذ و ورود قاچاق کالا در مناطق آزاد باید شناسایی و نسبت به رفع این مجاری فساد اقدام قاطع شود
۰
کد مطلب : ۱۷۷۷۹۲
مجاری نفوذ و ورود قاچاق کالا در مناطق آزاد شناسایی شود

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،وزیر کشور در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مجاری نفوذ و ورود قاچاق کالا در مناطق آزاد باید شناسایی و نسبت به رفع این مجاری فساد اقدام قاطع شود.
به گزارش ملیت به نقل از الف، صد و بیست و یکمین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.
 
وی در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه استان‌ها باید بر اساس اولویت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعال باشند خواستار ارائه گزارش کاملی از عملکرد دستگاه‌ها در ایجاد سامانه‌ها و بارگذاری اطلاعات در سامانه‌های نظارتی جهت ارائه به رئیس‌جمهور شد.
 
نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استقرار 5 دستگاه جدید ایکس ری در مبادی رسمی گمرکات از ابتدای سال جاری تاکنون را اقدامی مناسب در جهت کشف و مبارزه با قاچاق کالا دانست و افزود: مجاری نفوذ و ورود قاچاق کالا در مناطق آزاد باید شناسایی و نسبت به رفع این مجاری فساد اقدام قاطع شود. 
 
رحمانی‌فضلی با اشاره به گزارشی مبنی بر افزایش قاچاق سوخت از داخل به خارج از کشور به دلیل به صرفه بودن اقتصادی گفت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت به خارج از کشور باید تصمیمات مناسب اتخاذ کنیم بر همین اساس کارگروه ویژه‌ای برای تصمیم‌گیری بدین منظور در اسرع وقت تشکیل شود. 
 
وی با تاکید بر اینکه  نقش اتحادیه‌ها، اصناف و اتاق‌های بازرگانی در اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت بسیار مهم می‌باشد داشت: در تصمیم‌گیری‌ها از ظرفیت این نهادهای مردمی استفاده کنید همچنین اجرای کار را در میدان به اتاق‌های بازرگانی واگذار کنید و دولت و نهادها صرفا بر اجرا نظارت داشته باشند چرا که اولین مسئولیت باید با اصناف و اتحادیه اتاق‌های بازرگانی باشد.
 
وزیر کشور خواست دستورالعمل مشخصی به منظور جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی و کالاهای شود ده و همچنین کنترل واردات ارز ناشی از صادرات تهیه کنند و با استفاده از شاخص‌های استاندارد جهانی در خصوص تعیین میزان قاچاق کالا میزان قاچاق بر اساس یک استاندارد مشخصی برآورد شود.
 
در ادامه این جلسه نیز گزارش 5 ماهه از عملکرد دستگاه‌های مسئول در مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه شد که بر این اساس میزان کشفیات کالای قاچاق در 5 ماهه نخست سال جاری به مدت مشابه سال قبل 123 درصد افزایش داشته است.
منبع : الف
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین