تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
plusresetminus
حزب الله : فرهاد جم درباره اظهار نظر چهره‌ها در فضای مجازی معتقد است، در موقعیتی می‌توان به درستی ابراز عقیده کرد که دانش و صلاحیت آن وجود داشته باشد و بتوان تحلیل درستی ارائه داد.
۰
کد مطلب : ۱۷۷۷۸۹
وقتی دیده می‌شوی، تعهد داری!

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،بازیگر سریال «همسران»  درباره‌ی نحوه فعالیت چهره‌های مشهور در فضای مجازی اظهار کرد: یکی از کاربردهای اینستاگرام، ویترین بودن است که خودت را برای مخاطبان و طرفدارانت در دسترس قرار دهی و اتفاقی که می‌افتد و جذابیت‌هایی که وجود دارد را به دلیل اینکه چهره هستی و علاقه‌مندانی داری، بازگو کنی. به نظرم این بخش از بهره‌گیری از فضای مجازی بد نیست چراکه می‌توانی به مردم بگویی که من سر پروژه‌ این سریال و فیلم هستم و بعضی وقت‌ها هم اگر دوست داشته باشی لحظات شخصی را به نمایش می‌گذاری.
 
او درباره اینکه چهره‌های مشهور درباره هر مطلبی اظهار نظر می‌کنند، گفت: اظهار نظر درباره مسائل سیاسی و اجتماعی بستگی به جایگاه فرد دارد. بالاخره او هم عضوی از جامعه است و می‌تواند ابراز عقیده کند، اما گاهی اوقات افراد بدون آگاهی، دانش و جایگاه سیاسی و اجتماعی درباره مسائلی صحبت می‌کنند که شاید صلاحیت آن را نداشته باشند. برای مثال می‌دانم که الان در جامعه سختی و گرانی وجود دارد بنابراین می‌توانم مطلب بگذارم و یا در برنامه‌ای درباره آن حرف بزنم یعنی به عنوان یک شهروند ابراز عقیده کنم. اما اگر به این سمت بروم که درباره دلیل و منشا اتفاقات بگویم، اشتباه است چون باعث سردرگمی برخی از افراد می‌شود و آن‌ها به سمت و سوی خاص کشیده می‌شوند؛ بنابراین می‌توانم جایی به درستی ابراز عقیده کنم که دانش و صلاحیت آن را داشته باشم و بتوانم تحلیل درستی ارائه بدهم. اما برای گفتن آن چه که در سطح شهر وجود دارد می‌توانم مانند هر شهروند دیگری نظر دهم.
 
جم با اشاره به مسؤولیت اجتماعی چهره‌های مشهور بیان کرد: همه شهروندان نسبت به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، مسؤول هستند. آدم‌هایی هم که چهره هستند و مردم آن‌ها را دوست دارند به دلیل اینکه بیشتر دیده می‌شوند، مسؤولیت بیشتری دارند. در واقع این افراد نسبت به دیده شدن خود تعهد دارند تا رفتار و حرکتی را از خود نشان ندهند و جملاتی را نگویند که باعث سردرگمی و سوء تفاهم شود. اما همه شهروندان نسبت به جامعه مسؤولیت‌های کوچک و مسؤولیت‌های بزرگی  هم بر مبنای شغل و حرفه خود دارند.
 
بازیگر سریال‌های «تولدی دیگر» و «پول کثیف» ادامه داد: چهره‌های مشهور می‌توانند کمکی برای مردم باشند.  من یک برنامه‌ای را اجرا می‌کنم و با گفتن چند جمله ساده که ۲۰ نفر آن را می‌بینند متوجه می‌شوند که در این شرایط و بحران جامعه می‌توانند رفتار دیگری از خود نشان دهند. برای مثال اگر فردی محصولات بهداشتی را در انبار نگه می‌دارد متوجه می‌شود که باید بر اساس نیاز خود این محصولات را خریداری کند و اگر زیاد بود بقیه را به دیگران بدهد. این مسائل باعث می‌شود که این افراد احساس کنند از آن ویژگی و جایگاهی که دارند، درست استفاده می‌کنند.
 
جم درباره فعالیت جدید خود در تلویزیون، گفت‌: شاید دغدغه‌ و مسؤولیت ‌اجتماعی باعث شد که احساس کنم در برنامه «همیشه خونهِ» شبکه آموزش می‌توانم کار خود را انجام دهم. همچنین به دلیل حرف‌ها و اتفاقاتی که در این برنامه طراحی شده است می‌توانم کار کنم. من همچنین در فصل سوم «ستایش» نیز ایفای نقش می‌کنم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین