تاریخ انتشارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
plusresetminus
حزب الله : وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه در پایان سفر دو روزه خود به چین، از مرکز آموزش فضانوردان و چند مرکز نظامی و صنعتی این کشور در پکن بازدید کردند.
۰
کد مطلب : ۱۷۷۶۹۰
وزیر دفاع از مراکز فضانوردی، نظامی و صنعتی چین بازدید کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،امیر سرتیپ حاتمی و هیئت همراه در دومین روز از سفر خود به چین، از بخش های مختلف مرکز آموزش فضانوردان چین از جمله ایستگاه فضایی این کشور بازدید کردند.
 
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه همچنین از چند مرکز نظامی و صنعتی در این کشور بازدید کردند.
 
امیر سرتیپ حاتمی پس از این بازدیدها و پیش از ترک چین به مقصد تهران در فرودگاه پکن و در جمع خبرنگاران دیدارهای انجام شده را در چارچوب اهداف دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران موفق ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم با پیگیری توافقات سفر، شاهد توسعه روز افزون همکاری‌های راهبردی دفاعی دو کشور باشیم.
 
وی با بیان اینکه در این سفر علاوه بر دیدار با وزیر دفاع چین، با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین به عنوان عالیرتبه ترین مقام تصمیم گیر نظامی چین نیز ملاقات بسیار خوبی داشتیم، اظهار داشت: در این دیدارها بر روابط دو جانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی از جمله نقض مکرر قوانین، اصول و هنجارهای بین المللی از سوی آمریکا صحبت شد.
 
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه چین و ایران نسبت به شرایط منطقه به ویژه بحران آفرینی‌های آمریکا در جنوب شرق و غرب آسیا نگرانند، تصریح کرد: در این سفر با یکدیگر هماهنگی های لازم را انجام دادیم.
 
وی هدف اصلی سفر را پیگیری به موافقتنامه سال ۹۵ میان وزرای دفاع دو کشور عنوان کرد و ادامه داد: در این سفر موافقتنامه را مرور و در خصوص بخش هایی که با کندی مواجه است هماهنگی‌های لازم برای پیگیری صورت گرفت.
 
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در این سفر هیئت همراهم همزمان با مسئولان و همتایان خود دیدارهایی انجام دادند، اضافه کرد: در این سفر دو بازدید از مراکز نظامی و صنعتی انجام و نکات و تجربیات خوبی برای استفاده هر دو طرف تبادل شد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین