تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
plusresetminus
یک شرکت صنایع دفاعی روسیه گفته است انتظار دارد یک ناو پیشرفته جدید را به ایران صادر کند.
۰
کد مطلب : ۱۷۶۲۹۷
ناو موشک‌انداز روسی در انتظار اعلام آمادگی ایران
 «الکساندر شلیاختنکو» مدیرعامل شرکت طراحی صنایع دفاعی «آلماز» روسیه گفته است تولیدکنندگان ناو موشکی کلاس «کاراکورت» که تحت پروژه شماره ۲۲۸۰۰ در نیروی دریایی روسیه در حال تولید است، امیدوارند که چند کشور از جمله ایران برای خرید این ناو‌ها اعلام آمادگی کنند.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، وی در ادامه گفت، انتظار می‌رود که درخواست‌های قابل توجهی از جانب شرکای قدیمی ما در حوزه صنایع دفاعی و نظامی مطرح شود.
 
رئیس این شرکت دفاعی روسیه همچنین تصریح کرد، «کشور‌هایی که انتظار داریم درخواست‌هایی برای خرید این ناو‌ها داشته باشند، عبارتند از: کشور‌های حوزه آسیا-اقیانوسیه شامل ویتنام، چین، هند و همچنین اندونزی، الجزایر، ایران و چند کشور دیگر».
 
بر اساس این گزارش، یکی از شرکت‌های پیمانکار تولید کننده این نوع ناو‌ها قرار است سه نسخه صادراتی این کلاس ناو موشک‌انداز را در نمایشگاه فنی و نظامی بین‌المللی «ارتش-۲۰۱۸» به نمایش بگذارد.
 
این نمایشگاه نظامی در تاریخ ۲۱ تا ۲۶ آگوست (۳۰ مرداد تا ۴ شهریور ماه) در مسکو برگزار می‌شود.
 
بنا بر این گزارش، یکی از نسخه‌های آماده شده این ناو‌ها برای این نمایشگاه بین‌المللی نظامی، به سامانه موشکی «Pantsyr-ME» مجهز شده است. این ناو‌ها عمدتا به موشک‌های کروز «کالیبر» مجهز هستند.
 
این ناو حدود ۳۰ گره بر ثانیه سرعت دارد و می‌تواند حدود ۸۰۰ تن را جابه‌جا کند.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین