تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
plusresetminus
حزب الله : سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: با تیم بزرگ و خوب تراکتورسازی بازی داریم که مجموعه خوبی را تشکیل داده است.
۰
کد مطلب : ۱۷۵۴۲۴
بازی سختی با تراکتورسازی داریم/ استقلال هنوز کامل نشده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی فردا (جمعه) استقلال تهران مقابل تراکتورسازی تبریز در هفته سوم رقابت های لیگ برتر در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس سازمان لیگ به خبرنگاران گفت: می‌خواهم روز خبرنگار را به نمایندگان رسانه‌ها که اینجا حضور دارند تبریک بگویم. شما خبرنگاران همیشه نشان دادید منصف بودید ولی روز گذشته برخی ها گفتند ساناک مریض شده است و به خاطر همین بیماری به تهران برنگشته است که اصلا چنین چیزی صحت ندارد. درباره این موضوع بعدا توضیح می دهم که چرا ساناک الان در تهران نیست.
 
سرمربی آبی پوشان پایتخت درباره بازی با تراکتورسازی تبریز افزود: تراکتورسازی روی بازیکنان جدید سرمایه گذاری کرده‌است و ساختار بسیار خوبی ایجاد کرده است. می دانیم دیدار سختی داریم.
 
شفر ادامه داد: البته تیم ما در دو بازی قبلی هم خوب بازی کرد. در بازی اول مقابل پیکان موقعیت نداشتیم اما در دیدار برابر ذوب آهن دیدید موقعیت زیاد داشتیم. یک گل هم داور نگرفت که مشکلی نیست. باید بگویم هنوز تیم ما بطور کامل شکل نگرفته است.
 
سرمربی استقلال تهران درباره کامل نشدن تیمش اظهار داشت: باید بازیکنان به درک مقابل از شیوه بازی و افکار همدیگر برسند. تیم ساختن زمان می برد و استقلال هنوز کامل نشده است. در حالت حرفه ای و عادی باید تیممان را در ترکیه تکمیل می کردیم اما این اتفاق در آنجا رخ نداد تا حالا مجبور شویم قدم به قدم جلو برویم. فقط بحث از دست دادن چند بازیکن نیست بلکه ما فرمانده خودمان را که امید ابراهیمی بوده است از دست دادیم. به این اسم باید تیام و جباروف را هم اضافه کنیم که امید تیم ما هستند. طبیعی است نمی‌توانم به بازیکنان جدیدم بگویم لیدر ما هستید. البته که این موضوع این به عملکرد آنها بستگی دارد. امیدوارم فردا بازی را در مقابل چشم هوادارانمان ببریم. تیم حریف تیم خوبی است. آنها ۲-۵-۳ بازی می کنند و می تواند برای ما سخت باشد.
 
سرمربی استقلال از هواداران استقلال نیز درخواستی داشت و گفت: حریف ما مهم نیست که چه کسی خواهد بود. هواداران باید روی تیم خود تمرکز کنند و به عنوان یار دوازدهم در کنار ما باشند. فردا بازی آسانی نداریم و بازی سختی خواهد بود. امیدوارم ما را همراهی کنند.
 
شفر با تأکید بر اینکه استقلال را برای سال‌های آینده آماده می کند افزود: این تیم را نه فقط برای امسال بلکه برای سال‌ها ماندن در سطح اول آسیا بسته‌ام. به همین خاطر هم بازیکنان جوان گرفتم. بازیکنان ما از تیم های دیگر با سبک های مختلف آمدند و هماهنگی بین آنها نیازمند زمان است. شرایط تیم بد نیست اما هنوز صد درصد آماده نشده ایم. در تمرینات خیلی خوب کار می شود و مهم این است در بازی ها هم همین برنامه ها را پیاده کنیم. ضمن اینکه باید بگویم از عملکرد مهدی رحمتی بسیار خوشحال هستم که چند واکنش خوب داشت. باید توجه کنیم الان سه مهاجم داریم  که در کنار بازیکنانی مثل وریا غفوری و فرشید اسماعیلی به تیم کمک می کنند.
 
وی در خلال این نشست درباره تاثیر انتشار برخی اخبار در فضای مجازی نیز صحبت کرد و اذعان داشت: در دنیای مجازی شایعاتی مطرح می شود که حقیقت ندارد. پس بهتر است این شایعات را از من یا بازیکنانم و یا مسئولان باشگاه بپرسید که تایید کنند یا تکذیب. تاثیر شما خبرنگاران حقیقی بسیار زیاد است. در برخی از بازی ها، ۹۰ هزار هوادار آمدند که تیم را تشویق کردند و خیلی آرام هم این بازی ها را پشت سر گذاشتند. وقتی بدون مشکل ورزشگاه را ترک می کنند، به خاطر کار درست شما خبرنگاران هم هست و اگر شما اطلاعات غلط به هواداران می دادید، آنها با ذهنیت غلط به ورزشگاه می آمدند.
 
شفر افزود:چند ماه پیش در یونان، یک بازی متوقف شد. دلیلش هواداران عصبانی بودند که به داخل زمین رفتند و بازی را بر هم ریختند. شما کار خود را درست انجام دادید و هر زمان سوال داشتید از من بپرسید تا به شما پاسخ بدهم. فوتبال برای خوشحالی و نشاط است و این موضوع در همه جای دنیا است. یادم می آید زمانی که کامرون بودم مقابل تیم ملی انگلیس باختیم اما همه خوشحال بودند و شادی می کردند. این موضوع نشان دهنده اهمیت فوتبال است. مهم این است صادق باشید و هر زمان سوالی داشتید، بپرسید. یک نفر در خانه می تواند در فضای مجازی شایعات را بیان کند. اما شما خبرنگاران واقعی هستید.
 
سرمربی آلمانی استقلال در خصوص دفاع تیمش اظهار داشت: دفاع همیشه از زمانی شروع می شود که ما توپ را از دست می دهیم و هر بازیکنی که توپ را از دست می دهد، باید سریع پرس کند تا توپ را پس بگیرد و جلوگیری کند که این توپ تبدیل به ضد حمله شود. یک ضربه ایستگاهی برای ما در دیدار با ذوب آهن، ضد حمله برای حریف شد و این موضوع به سازماندهی تیم باز می گردد که باید بهتر شود. من فصل گذشته نیز همین را گفتم که بازیکنان باید بیشتر هم را بشناسند. ما الان تقریبا یک تیم جدید داریم و بازیکنان تنها ۲ بازی در کنار هم حضور داشتند. در اردوی تدارکاتی، علی کریمی هنوز اماده نبود و وریا نیز این وضعیت را داشت و چند بازیکن نیز دیرتر اضافه شدند. الان بازیکنان ما باید بازی به بازی بیشتر با شرایط یکدیگر آماده شوند. ما نیاز داریم بازی به بازی بهتر شویم و نیاز به زمان لازم داریم.
 
شفر درباره احتمال حضور الحاجی گرو در بازی فردا تصریح کرد: او از دیروز به تمرینات اضافه شده است و شرایط خوبی دارد. گرو تنها باید بداند چه وظایفی بر عهده دارد. نمی دانم فردا چقدر می تواند به ما کمک کند. یا یک نیمه بازی می کند و شاید هم ممکن است نیمی از یک نیمه به میدان برود. هنوز چیزی مشخص نیست. مهم ترین نکته درباره حضور او این است که خودش دوست داشت واقعا به استقلال بیاید. بارها با من تماس گرفت و گفت می خواهد به تیم ما اضافه شود. بازیکنی که به خاطر پول نمی آید می تواند تاثیرگذار باشد. تیام هم مثل او بود اما مشکل خانوادگی داشت. تجربه ام از حضور در فوتبال قاره آفریقا می گوید که ذهنیت آنها را به خوبی شناخته ام. روزهای اولی هم که تیام به استقلال آمده بود شرایط مناسبی نداشت. تمرین کرد و به روزهای اوج رسید.
 
سرمربی استقلال درباره ضعف های حط دفاعی استقلال اظهار داشت: دفاع از زمانی شروع می‌شود که توپ را از دست می‌دهیم مهاجم یا هر بازیکنی که توپ را از دست می‌دهد باید از همان نقطه فشار بیاورد تا توپ را باز هم بگیرد و ضدحمله نخوریم.می توانم بگویم ما در این فصل تیم جدیدی داریم که نیازمند هماهنگی هستند.
 
شفر در واکنش به یکی از خبرنگاران قدیمی عرصه فوتبال ایران که اعلام کرد خوشحال است شفر با وجود کمبودها هیچوقت مشکلات تیمش را تقصیر شخص دیگری نینداخته است واکنش نشان داد و گفت: من هم خوشحال هستم شما این حرف ها را درباره من می زنید. من کشور پرافتخار ایران را می‌شناسم. وقتی در مورد تیم ملی حرف می‌زنم در مورد تیم ملی آلمان نیست بلکه در مورد تیم ملی ایران حرفهایم را می زنم. در جشن ها هم که شرکت می کنم می گویم بهترین بازیکنان تیم ملی از داخل لیگ ایران بوده اند که به خاطر حضور مربیان خارجی و داخلی است. لیگ ما خوب و قدرتمند است و مربیان بسیار خوبی داریم. باید از آنها تشکر کنیم. بازیکنان ایرانی در آلمان را می‌شناسیم که فقط علی دایی و وحید هاشمیان نبودند. بازیکنان زیادی به آلمان آمدند. تفکر خوبی درباره ایرانی‌ها وجود دارد. کشور ایران تاریخ کهنی دارد که افتخار افرینی هایی هم داشته است. راستش را بخواهید تاریخ من خیلی قوی نیست و بهتر است پسرم در این باره حرف بزند نه من. اما خوشحالم که ایران هستم.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین