تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
plusresetminus
حزب الله : نخست وزیر کانادا در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با رژیم سعودی حاضر نشد از رژیم سعودی عذرخواهی کند و در عین حال اعلام کرد همچنان به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهد داد.
۰
کد مطلب : ۱۷۵۴۱۹
نخست‌وزیر کانادا حاضر به عذرخواهی از عربستان نشد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، نخست وزیر کانادا در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با رژیم سعودی حاضر نشد از رژیم سعودی عذرخواهی کند و در عین حال اعلام کرد همچنان به دفاع از حقوق بشر ادامه خواهد داد.
 
به گزارش عربی‌۲۱، جاستین ترودو در اولین واکنش به بروز بحران در روابط کشورش با حکومت سعودی اعلام کرد اتاوا همچنان به دفاع از مسائل حقوق بشر ادامه خواهد داد.
 
وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، افزود به گفتگو با ریاض ادامه می‌دهیم و با قدرت از مسائل حقوق بشر حرف خواهیم زد.
 
وی به این نکته اشاره کرد که کریستیا فریلاند وزیر خارجه کانادا گفتگو‌های طولانی با همتای سعودی‌اش در روز سه شنبه انجام داده است.
 
ترودو در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا کانادا از حکومت سعودی عذرخواهی می‌کند؟ تاکید کرد کانادایی‌ها از من انتظار دارند با قدرت از حقوق بشر حرف بزنم و کانادا با قدرت و به صراحت از این مسئله حرف خواهد زد، ما خواهان روابط بدی با عربستان که در زمینه حقوق بشر پیشرفتی داشته، نیستیم.
 
روز دوشنبه ۱۵ مرداد و درپی درخواست کانادا از عربستان برای آزاد کردن دو فعال مدنی بازداشت شده، ریاض سفیر خود از این کشور را فراخواند و سفیر کانادا در عربستان را نیز عنصر نامطلوب توصیف کرد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین