تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
plusresetminus
حزب الله : شب گذشته «خندوانه» میزبان حسین انتظامی قائم مقام وزیر ارشاد بود.
۰
کد مطلب : ۱۷۵۴۱۵
خبرنگاری جالب جناب‌خان در «خندوانه»!
 
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،همزمان با پاسداشت روز خبرنگار، رامبد جوان در برنامه شب گذشته «خندوانه» میزبان حسین انتظامی معاون سابق امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد بود.
 
انتظامی قائم مقام وزیر ارشاد در ابتدای گفتگوی خود با جوان، ضمن تشریح شرایط فعلی مطبوعات و اهالی رسانه گفت: این روز‌ها به دلیل فراگیر شدن رسانه‌ها و روی کار آمدن فضای مجازی شرایط خوبی در حوزه مطبوعات کاغذی نداریم. به نوعی مطبوعات کاغذی به حاشیه رفته‌اند و الگوی مصرفی مردم تغییر کرده است. البته باید در نظر داشته باشیم که وقتی جامعه از نظر اقتصادی دچار مشکل می‌شود، اولین چیزی که از سبد خانوار‌ها حذف می‌شود، فرهنگ و هنر است که این جای تأسف دارد.
 
انتظامی با اشاره به اینکه رسانه‌ها و مطبوعات خودشان را باید با شرایط روز وفق بدهند، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های عصر حاضر به روز شدن تمام ابزار‌های رسانه‌ای است. در نتیجه تمام رسانه‌های جمعی دیگر باید خودشان را با آن‌ها به روز کنند اگر نه محکوم به شکست هستند. درواقع شما این تعامل را در رسانه‌ای مثل تلویزیون و رادیو هم مشاهده می‌کنید؛ چرا که برنامه‌ای امروز موفق است که تعامل بیشتری را از طریق رسانه‌ها با مخاطب خود دارد.
 
معاون سابق امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به شروع فعالیت خود در مطبوعات و دوران ریاست علی لاریجانی به عنوان رئیس صدا و سیما، تصریح کرد: پیش از این در دوران ریاست آقای لاریجانی، چون رقیبی برای صدا و سیما وجود نداشت، بیشترین نقد‌ها بر سازمان این بود که رسانه ملی انحصاری عمل می‌کند، به همین خاطر مدیر آن زمان تصمیم گرفت تا در کنار روزنامه‌هایی که اکثرا سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کار می‌کردند، بخش فرهنگی و هنری به ویژه رادیو و تلویزیون را روی کار بیاورد، به همین دلیل ما روزنامه جام جم را با حضور دوستان حرفه‌ای در عرصه روزنامه نگاری تاسیس کردیم و با تعریفی اجتماعی به بیان خبر‌های روز پرداختیم.
 
انتظامی شجاعت، روشنگری و کشف حقایق را از ویژگی‌های یک خبرنگار خوب دانست و گفت: فشار‌های خبری وقتی ایجاد می‌شود که روزانه یک خبرنگار بار‌ها مورد هجمه انتقاد‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که می‌گویند خبرنگاری از مشاغل سخت محسوب می‌شود، البته باید توجه داشته باشیم روزنامه نگاری یا خبرنگاری هر دو زمانی شکل بهتری پیدا می‌کند که در سیستم کاری استاد و شاگردی باشد و هر روز اطلاعات ما افزایش پیدا کند.
 
در ادامه برنامه ارژنگ امیرفضلی که به عنوان نماینده مردم در برنامه «خندوانه» حضور دارد، از دغدغه و مشکلات خبرنگار‌ها در بحث بیمه، پرداخت مزایا و ... گفت و از انتظامی پرسید: چرا انجمن صنفی خبرنگاران را تعطیل کردند؟ و برای خبرنگار‌ها چرا جایگاه درست و منطقی تعریف نشده است؟
 
انتظامی با بیان اینکه بسته حمایتی وزارت ارشاد در حوزه مطبوعات به زودی منتشر می‌شود، اظهار کرد: یکی از افتخارات دولت آقای روحانی این است که پیش از این مجموعه کسانی که در حوزه خبری بیمه شده بودند، ۵ هزار نفر بود و امروز که من با شما صحبت می‌کنم حدود ۱۶ هزار نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای ما بیمه شده اند.
 
پس از یک رفت و برگشت رسانه ای، جناب خان با ظاهری متفاوت و با بسته‌های سبزی در استودیو حاضر شد و گفت: در هر جایی که سبزی باشد، بازار خبر داغ است، زن و مرد هم ندارد. مهم این است که سبزی باشد، خبر خودش تولید می‌شود.
 
جناب خان در ادامه به تیراژ روزنامه‌ها اشاره کرد و از خبرنگار‌ها پرسید، چرا بیان تیراژ روزنامه‌ها ناموسی است و هیچ کس آن را بیان نمی‌کند؟ مگر غیر از این است که ما باید به اطلاعات آزاد دسترسی داشته باشیم؟ پس چرا تیراژ روزنامه‌ها را بیان نمی‌کنند؟
 
جناب خان در ادامه برای اینکه حاشیه خبری درست کند، به جوان گفت: بیا برای اینکه برویم سرتیتر روزنامه‌ها در خندوانه قلیان بکشیم و ببینیم خبرنگار‌ها برای ما چه تیتری می‌زنند؟ جوان پاسخ داد: من روز عادی هم این کار را نمی‌کنم؛ چرا باید در «خندوانه» این کار را انجام بدهم تا خبرنگار‌ها تیتر منفی بزنند؟
 
پس از آن جوان از خبرنگار‌ها تیتر‌های پیشنهادی را درباره قلیان کشیدن جناب خان و خودش پرسید و خبرنگاران تیتر‌هایی مثل «جناب خان در مه»، «قلیویانه»، «الگو معتاد شد» و «دود رامبد در چشم جناب خان» را پیشنهاد دادند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین