کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

زلزله قدرتمند دیگری «لومبوک» اندونزی را لرزاند

فارس , 18 مرداد 1397 ساعت 11:18

حزب الله :
زلزله قدرتمند دیگری جزیره گردشگری «لومبوک» در اندونزی را لرزاند و به گفته شاهدان ساختمان‌های زیادی در این جزیره ویران شدند.


به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، زلزله قدرتمند دیگری جزیره گردشگری «لومبوک» در اندونزی را لرزاند و به گفته شاهدان ساختمان‌های زیادی در این جزیره ویران شدند.
 
در حالی که عملیات امداد و نجات برای یافتن قربانیان زمین‌لرزه مرگبار اخیر در جزیره «لومبوک» اندونزی ادامه دارد، مرکز زمین‌شناسی اندونزی صبح پنج‌شنبه از وقوع زلزله قدرتمند دیگری در این جزیره بحران‌زده خبر داد.
 
به نوشته خبرگزاری رویترز، زلزله امروز (پنج‌شنبه) به بزرگی ۶.۲ در مقیاس ریشتر بوده است و به گفته شاهدان، ساختمان‌های زیادی را ویران کرد. مردم وحشت‌زده بعد از وقوع این زلزله به خیابان‌ها آمده‌اند.
 
روز یکشنبه گذشته نیز زلزله‌ای به بزرگی ۶.۹ ریشتر همین منطقه را لرزانده بود و خرابی‌های زیادی برجا گذاشت. آمار کشته‌شدگان زمین لرزه پیشین تا کنون ۳۴۷ نفر اعلام شده است. بر اثر زمین لرزه قدرتمند پیشین ده‌ها هزار نفر بی‌خانمان شده بودند و عملیات امداد و نجات طی روز‌های گذشته همچنان ادامه داشت.
 
طی هفته‌های اخیر سه زلزله بالای ۶ ریشتر در جزیره گردشگری لومبوک به وقوع پیوست و صد‌ها پس‌لرزه شامل لرزه‌های بالای پنج ریشتر اتفاق افتاده است.
 
هنوز جزییات بیشتری درباره زلزله جدید منتشر نشده است.


کد مطلب: 175370

آدرس مطلب :
http://www.hezbollahnews.com/news/175370/زلزله-قدرتمند-دیگری-لومبوک-اندونزی-لرزاند

حزب الله نیوز
  http://www.hezbollahnews.com